Oldies rádio získalo transformační licenci, Gama Radio si na Ústí ještě počká

rrtv020

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém letošním dvacátém zasedání udělila transformační licenci pro Oldies rádio. Stalo se tak na základě souhlasu s přechodem na digitální vysílání. Gama Radio stále nezískala kmitočet pro Ústí nad Labem, po nejasnostech o osudu kmitočtu se o něj bude bojovat v licenčním řízení kvůli jeho bonitě. Přinášíme informace ze zasedání RRTV.

Oldies rádio získalo transformační licenci

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila společnosti První rozhlasová transformační licenci k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů pro program Oldies rádio se souborem technických parametrů Praha 103,7 MHz / 1kW; Tábor 106,8 MHz / 0,2 kW na dobu do 10. října 2025. Na žádost provozovatele vysílání s licencí Rada dobu platnosti licence prodlouží. Dobu platnosti licence lze prodloužit jedenkrát, u rozhlasového vysílání o dobu 8 let.

K TÉMATU: Rádia Hey pod jedinou společností, transformační licence pro Blaník a RockMax

Podruhé už musí RRTV na kmitočtové spektrum vypsat nové licenční řízení. V případě, že se ovšem dle zákona 196/2009 Sb. provozovatel zaváže, že bude ve svém vysílání podporovat přechod na zemské digitální rozhlasové vysílání a na základě usnesení vlády o přechodu na zemské digitální rozhlasové vysílání ukončí analogové vysílání„, smí potom požádat RRTV o udělení transformační licence, na základě níž bude vysílat právě do 10. října 2025. Jak se dále píše v zákoně, účastníkem řízení o udělení transformační licence je pouze žadatel„, licenční řízení tak vedou k automatickému prodloužení. Transformační licence už ískala rádio jako  například Rádio Blaník, Fajn Radio Life, Radio Čas, Rádio Černá Hora, Frekvence 1 a RockMax.

radiotv_face_n01

Ústecký kmitočet bonitní, vyhlásí se řízení

Rada v rámci své kompetence vyhodnotila soubor technických parametrů Ústí nad Labem – Stříbrníky (90.2 MHz) jako dostatečně bonitní k vyhlášení licenčního řízení, provozovateli Gama media pro program Gama Rádio tak neudělila souhlas k udělení této frekvence. Kmitočet s výkonem 200 W by měl podle vypočteného zásahu potenciálně oslovit 74 297 obyvatel. „Rada souhlas neudělí pouze tehdy, pokud by změna vedla k neudělení licence na základě veřejného slyšení.“

RRTV.18: Rádio Dálnice Olomoucí nepovede, Radio Beat naopak zamíří do Lovosic

Neshody s licenčním řízením o Stříbrníky se řešily již na 18. zasedání RRTV. Tehdy správní orgán provozovateli Gama media s odkazem na dostatečnou bonitu sdělil: „Proto současně žádá vyjádření provozovatele, zda má Rada jeho podání i nadále považovat za žádost o změnu dle § 21 odst. 1 písm. b) zákona č. 231/2001 Sb. V opačném případě bude Rada podání považovat za podnět k vyhlášení licenčního řízení a správní řízení vedené o změnu územního rozsahu vysílání zastaví,” uvedla před měsícem oficiální tisková zpráva RRTV.

radiotv_face_n05

Další informace z 20. zasedání

Správní orgán se na svém 20. zasedání rovněž seznámil s informací Českého telekomunikačního úřadu o VKV kmitočtu Plzeň město 104,7 MHz, který je v současné době provozován na stanovišti Radeč (souřadnice WGS 84: 13E4012 / 49N4921 s ERP max 43 dBW). Z toho důvodu nelze využít kmitočet Rožmitál pod Třemšínem 104,7 MHz, souřadnice WGS 84: 13E4900 / 49N3929, který byl předán k využití dne 8.1.2001 jako modifikace VKV kmitočtu Plzeň město.

SOUVISEJÍCÍ: Známe podrobnosti o projektech Radio Centrum a Rádio Melodie, které vyvíjí Lagardére

Rada se seznámila s oznámením právního zástupce společnosti Radiospol o převzetí právního zastoupení ve věci převodu obchodního podílu jediného společníka Vojtěcha Kotáska na Radima Pařízka a současně se seznámila s informací o podání podnětu k zahájení řízení o opravu zápisu v obchodním rejstříku vedeného Krajským soudem v Brně.

RRTV.16: Beat a Čas o kmitočet bohatší, vyhlášena licenční řízení na bonitní frekvence

S Evropou 2 bylo zahájeno správní řízení pro možné porušení zákona, toho se měl provozovatel dopustit tím, že stanice odvysílala v Ranní show informace o klubu Lucky Lucky a nové loterii Tip6ka, které měly znaky skrytého obchodního sdělení„.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .