Od folku k rocku. Rádio Samson bude nahrazeno značkou LIKE FM

Několik měsíců po odchodu Rádia Samson z FM pásma bylo rozhodnuto o novém držiteli jeho původních frekvencí. Společnosti provozující Rádio Samson se podařilo získat licenci pro nový projekt s názvem LIKE FM. Tato stanice by měla mít rockový nádech.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Příklon k rockovému formátu pro posluchače ve věku 18-50 let

Rádio Samson vysílalo prostřednictvím pěti vysílačů v západních Čechách, konkrétně v Plzni, Karlových Varech, Domažlicích, Železné Rudě a v Tachově. Před několika lety expandovalo i do dalších regionů skrz digitální sítě DAB. Tato platforma má sice v ČR slušné pokrytí, ale počet přijímačů v domácnostech je prozatím zanedbatelný.

Lídr stanice Jaroslav Samson Lenk se nakonec rozhodl vrátit FM frekvence a své Rádio Samson přesunout čistě do DABu. Ještě před tímto krokem ovšem avizoval, že se hodlá o své bývalé frekvence znovu ucházet s novým projektem.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nedávni udělila tomuto novému projektu licenci. Mělo by jít o stanici s názvem LIKE FM. Výkonný ředitel Rádia Samson Pavel Vorel avizoval příklon k rockovému formátu ve vyjádření pro web Českého rozhlasu Digitální rádio.

Spuštění vysílání by mělo být otázkou nejbližších měsíců. Jisté je, že Rádio LIKE FM by mělo být k dispozici všude tam, kde bylo slyšet Rádio Samson. Rovněž lze předpokládat, že se vysílání objeví i v DAB sítích.

Zatím ovšem nelze předpokládat přesný termín. O frekvence se v licenčním řízení ucházeli i další hráči a teoreticky lze očekávat, že se vůči neudělení licencí odvolají. V takovém případě by byl na místě odklad zahájení vysílání v pásmu VKV. Na internetu a v digitálních ovšem může provozovatel zahájit kdykoliv.

Rádio Samson původně startovalo jako internetové rádio. Do FM pásma se dostalo až zhruba po dvou letech. Na internetu startovaly i další novodobé stanice – například Rádio Kroměříž nebo Rádio Sázava (dnes Hey rádio).

Původní frekvence Rádia Samson a nové frekvence LIKE FM

103,0 Domažlice
103,0 Plzeň
105,0 Karlovy Vary
105,6 Tachov
105,6 Železná Ruda

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Matyas01

    A další Non Sense mířící do éteru. Přijde někdy někdo konečně s něčím dynamickým a pulsujícím? Myslím, že odvaha a otevřená mysl není a nebude hlavní složkou dnešních provozovatelů.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .