Oblíbený ředitel alternativní stanice Rádio_FM Dušan Vančo odchází

dusan-vanco-167Mezi posluchači populární a hudební komunitou respektovaný ředitel slovenské obdoby Rádia Wave Dušan Vančo odchází po devíti letech z Rádia_FM. Rozhodl se více věnovat soukromým aktivitám. Svůj odchod oznámil na sociální síti Twitter.

Po devíti letech v Rádiu_FM odcházím. Rozhodl jsem se víc věnovat životu. A trochu i Novým médiím RTVS,“ napsal Vančo ve středu večer na Twitteru. Pro slovenský portál Mediálne.sk dodal, že potřebuje pauzu a čas pro soukromí. „Rádiem jsem žil opravdu non-stop,“ řekl Vančo.

Čtvrtý okruh Slovenského rozhlasu pro mládež zaměřený na alternativní scénu vedl Vančo od roku 2006, kdy vystřídal Marcela Forgáče. Ten uvedl značku Rádio_FM na trh v roce 2004, po dvou letech se ale rozhodl odejít a vrátil se do privátní sféry. Dušan Vančo následně vedl Rádio_FM přibližně sedm let. Za tu dobu si získal významný respekt nejen mezi posluchači, ale i v rámci alternativní hudební komunity, z níž vzešel.

Jednu dobu se o Vančovi uvažovalo i v souvislosti s vedením obdobného okruhu Českého rozhlasu pro mladé, nakonec ale zůstal věrný své práci v Rádiu_FM. Zatím nepotvrzeným nástupcem Vanča v čele čtvrtého okruhu Slovenského rozhlasu by měl být hudebník Maroš Hečko známý díky alternativním kapelám Free Faces nebo Bezmocná hŕstka.

Vančo by se měl přesunout na pozici šéfa Nových médií Rozhlasu a televize Slovenska. Zatím to ale žádná ze stran nepotvrdila. Vančo serveru Mediálne.sk řekl, že jde zatím jen o nabídku a konkrétní dohoda nepadla.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .