Novou podobu KISS rádií definitivně schválila i vysílací rada

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila souhlas se změnou licenčních podmínek jednotlivých KISS rádií. V praxi to znamená, že ohlášeným změnám úředně nic nestojí v cestě. Samostatné regionální programy fakticky zaniknou a budou vysílat společný program pod jedinou značkou KISS.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Žádost o změnu licenčních podmínek podalo každé regionální KISS rádio zvlášť

Skupina Radio United Broadcasting coby vlastník celé sítě rádií KISS poslala žádosti za každé rádio zvlášť. Všechny žádosti včera definitivně odsouhlasila vysílací rada. Znamená to, že regionální stanice KISS Morava, KISS Publikum, KISS Proton, KISS Jižní Čechy a KISS Delta mohou začít užívat společný název KISS.

Souhlas se prozatím netýká jihomoravského rádia KISS Hády. Žádost však byla i v tomto případě podána s identickými argumenty. Očekává se tedy, že ani s přejmenováním tohoto rádia nebude problém.

Nové licenční podmínky zahrnují kromě společného názvu i úpravy podílu mluveného slova z původně stanovených 10% na minimálně 6 procent.

DALŠÍ INFORMACE: KISS rádio změny 2017

Regiony i nadále vysílají samostatně, zřejmě až do konce dubna

Jednotlivá regionální rádia KISS vysílají i nadále samostatné programy. Tento stav by měl přetrvat nejpozději do konce dubna. Pražské studio KISS 98 nicméně už nyní vysílá nový program v takřka definitivní podobě. Playlist se přiklání k hudbě 90. let. V některých dnech byl slyšet i znatelný podíl taneční hudby. Celkově došlo k „omlazení hudby“ a ve velké míře se objevují i miléniové hity.

Program se ještě vyvíjí i po stránce mluveného slova. Ranní vysílání zajišťuje Roman Anděl, dopoledne mělo být v režii Petra Vojnara, odpoledne obstaral Martin Hovorka. Ve čtvrtek vypadl z programu Petr Vojnar, jehož výkony v dopoledním bloku nebyly přesvědčivé. Program by měl dostat definitivní podobu na začátku května.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .