Nemůžete naladit Český rozhlas Regina v Praze? Nově vysílá pouze digitálně

Regionální stanice Českého rozhlasu pro Prahu a okolí Regina ukončila 2. listopadu své vysílání na VKV frekvenci 92,6 MHz a přesunula se výhradně do digitálních sítí. Svou frekvenci přenechala okruhu ČRo Plus.

cesky-rozhlas-logo-5-651

Poslech na DAB přijímači, na počítači nebo v chytrém telefonu

Regionální vysílání pro Prahu a okolí si tak můžete naladit pouze prostřednictvím digitálního rozhlasového vysílání DAB. Samotný okruh i kvůli tomu změnil svůj název a identifikaci na Regina DAB Praha. Ze strany Českého rozhlasu se v nejbližší době očekává intenzivní kampaň informující o probíhajících změnách.

Přímo na webu této stanice zatím není dostatek informací o možnostech příjmu. Rozhlas sice uvádí, že došlo k přesunu Reginy do digitálních sítí, ale už neuvádí konkrétní postup, jak se posluchači mohou ke tomuto programu dostat.

Výběr z vysílání Reginy je k dispozici i v programu Českého rozhlasu Region

Český rozhlas na svých stránkách momentálně uvádí pouze dvě možnosti příjmu – prostřednictvím DAB přijímače nebo přes internet. K příjmu vám dobře poslouží i chytrý telefon s mobilními daty nebo domácí wifi síť.

V souvislosti s ukončením vysílání Reginy na VKV došlo i k upravení programu Český rozhlas Region Střední Čechy, který se nově identifikuje pouze jako ČRo Region. Ve svém vysílání dává určitý prostor i týmu z Reginy, aby se původní posluchači dostali alespoň k výběru toho nejlepšího z pražského vysílání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .