Nejposlouchanější slovenské Rádio Expres se zbavilo dvou služebně nejstarších moderátorů

Končící moderátoři slovenského Rádia Expres - Ivan Bindas a Dodo Kuriľák, foto: Rádio Expres

Končící moderátoři slovenského Rádia Expres – Ivan Bindas a Dodo Kuriľák, foto: Rádio Expres

Slovenská rozhlasová jednička Rádio Expres obmění svůj moderátorský tým pro nadcházející sezonu. Stanici opouští dva služebně nejstarší moderátoři, kteří se ve vysílání objevovali prakticky od začátku v roce 2000. Do širšího povědomí se Expres dostal o dva roky později.

Od září tak nebudou mezi spíkry figurovat Jozef „Dodo“ Kuriľák a Ivan „Binďo“ Bindas. Oba se loučí po čtrnácti letech. Bindas začínal jako dopravní reportér z Košic, Kuriľák byl jedním z prvních moderátorů, kteří se pravidelně objevovali ve vysílání. Ani jednomu z nich nenabídlo vedení stanice dostatečný prostor v programu pro nadcházející sezonu.

Expres původně začínal jako čistě dopravní rádio, své vysílání spustil v posledních dnech roku 1999. Do širšího povědomí se dostal až v roce 2002, kdy stanice dokryla klíčové lokality a z původně dopravního rádia se transformovala na první formátovanou stanici. Expres tím výrazně ovlivnil slovenský éter, jelikož i konkurenční stanice následně přešly od intuitivního hudebního plánování k složitějšímu formátování. To se vyznačuje hloubkovými analýzami trhu a pravidelným testováním hudby mezi posluchači.

Aktuálně služebně nejstarším hlasem Rádia Expres zůstává sportovní reportér Marek Matušica. V rádiu působí od prvních měsíců i nynější generální ředitelka Eva Babitzová a programový ředitel Ivan Antala – ten původně začínal na pozici hudebního dramaturga.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .