Nejposlouchanější slovenské Rádio Expres míří k Bauer Media

expres-slovensko-167Mediální skupina Bauer Media kupuje nejposlouchanější slovenské Rádio Expres. Získala už souhlas tamního regulátora. Celý obchod je nyní ve stadiu jednání a měl by být dokončen v průběhu několika týdnů.

Dosavadní vlastník, americký koncern Emmis, opouští slovenský trh. Nejposlouchanější rádio, které od roku 2005 jasně drží pozici lídra trhu, bylo součástí skupiny přibližně osm let. Projekt založila ještě koncem devadesátých let skupina podnikatelů, kteří se podíleli i na jiných známých značkách. Myšlenku inicioval Robert Bartoš, který kdysi rozjížděl okruh Slovenského rozhlasu pro mladé – Rock FM rádio (dnes SRo 4 Rádio_FM). V čele licencované společnosti stanul Václav Mika, který předtím vedl První slovenskou mediální agenturu – PSMA. Poté co dostal Rádio Expres do čela rozhlasového trhu, přišla nabídka od skupiny CME, aby vedl televizi Markíza. I tam strávil několik let, aby se po krátké odmlce stal šéfem veřejnoprávní instituce RTVS.

Rádiu Expres se v prvních letech nedařilo oslovit publikum. Původně šlo o informační stanici se silným zaměřením na dopravní zpravodajství. Ani rostoucí pokrytí ale v letech 2000-2002 nepřineslo kýžené výsledky. Management rádia se rozhodl najmout konzultační agenturu a změnil přístup ke tvorbě programu a hudební dramaturgie. Rádio Expres začalo vůbec jako první pracovat s hloubkovými průzkumy trhu a testovat hudbu, kterou hraje. Pak se v průběhu dalších dvou let dostalo na vrchol, čímž změnilo tamní trh.

expres-slovensko-675

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: