Na Slovensku začalo vysílat Melody FM

melody-fm-167Regionální rádio pod značkou Melody FM spustilo vysílání na Slovensku. Působit bude na frekvencích původně taneční stanice GO DeeJay, která vysílá od roku 2005. Vysílací licenci vlastní fyzická osoba Marián Dokupil, rádio bude působit v oblastech Považí a horní Nitry.

Rádio GO DeeJay zatím nepožádalo o změnu licence, musí tak učinit do 14 dnů od provedených programových změn. Souhlas vysílací rady je v tomto případě formalitou. Provozovatel nabídne původní taneční program na internetu. Melody FM by se mělo profilovat jako plnoformátová hudební stanice bez exaktní specifikace cílové skupiny. Jinými slovy, rádio Melody FM bude hrát „úplně všechno“, tak jak to i prezentuje ve svém vysílání.

Ve světě je podobný nevyprofilovaný formát úspěšný díky tomu, že nabízí alternativu vůči přesně vymezeným stanicím. I tak postavená hudební struktura ale má své limity. Rádio může sice hrát žánrově a typově nesouvisející skladby, musí ale dodržet několik základních pravidel. Především musí jít o notoricky známé písně a mluvené a moderátoři musí dodržet zásady nalinkovaných vstupů podobně jako u každé jiné stanice, která je profesionálně naformátovaná.

melody-fm-675

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. apeiron

    Věty: „rádio Melody FM bude hrát úplně všechno,především musí jít o notoricky známé písně“ mi úplně stačí,takže to asi bude podobný neposlouchatelný hnus jako Impuls,Blaník nebo F1…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: