Na Slovensku odstartovalo vysílání Rádio Vlna, od původní Vivy se moc neliší

radio-vlna-splash-651

Slovenský trh má od dnešního odpoledne nové perspektivně celoplošné rádio. Na významné západoslovenské frekvenci 101,8 MHz odstartovalo Rádio Vlna, nástupce kdysi celoplošného Rádia Viva. To před několika lety krátce vysílalo i v Praze.

Rádio Vlna převzalo velkou část původního on-air týmu Rádia Viva, zvuková grafika je rovněž podobná. Totožný je i hudební formát /oldies/ a lze předpokládat, že i název Vlna byl zvolen tak, aby se co nejvíce přibližoval původní stanici Viva. Přitom samotné Rádio Viva působí na trhu i nadále, nyní vysílá na dvou bratislavských frekvencích pod značkou Viva Metropol.

Prozatím jen v Bratislavě, lze poslouchat i přes web nebo satelit

Rádio Vlna prozatím působí rovněž jen v Bratislavě, díky silné frekvenci 101,8 pokrývá celé západní Slovensko s přesahem do ČR a Rakouska. Licenci má přidělenou na všech 27 frekvencí původního Rádia Viva. Na zbylých kmitočtech hodlá zahájit vysílání v průběhu prvního pololetí 2015.

Příjem přes satelit je možný z pozice 23,5 st. východně. Live stream je k dispozici v kvalitách 64 a 128kbps na webu radiovlna.sk.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: