Na Slovensku dostalo licenci Rádio Elán, zaměří se na domácí produkci

Novou stanici zakládá ostřílený hráč na poli regionálních rádií. Potenciál vidí v české a slovenské produkci, která se však jiným stanicím dlouhodobě neosvědčila. Prozatím pokryje Banskou Bystrici a Prešov.

radio-studio-ilust-naj-651

Za Rádiem Elán stojí Bohumír Harvan známý především z Nitry, kde se dlouhodobě podílel na provozu kdysi úspěšného N-Rádia, aby následně převzal Rádio Max z Nových Zámků a úspěšně jej etabloval právě v Nitře. V posledních letech vystupoval i jako konzultant pro formátování rádií a řadu let koordinuje vysílací frekvence pro zavedené stanice.

Zaměření na českou a slovenskou produkci je nicméně překvapivé, jelikož tento formát na Slovensku opakovaně neuspěl. V minulosti se o něj pokoušela s relativním úspěchem některá regionální rádia. Severoslovenské Rádio Zet kdysi zavedlo až 40-procentní poměr domácí produkce, později od toho upustilo. Na trhu několik let působilo i Rádio Hey, které hrálo výhradně českou a slovenskou produkci, ale bez výraznějšího úspěchu v průzkumech.

Značka Rádio Elán v první fázi pokryje čtvrté a páté největší slovenské město. Východní Prešov má frekvenci 92,0 MHz, v Banské Bystrici půjde o 99,4 MHz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .