Na cestu kolem světa, za Reggae i za zábavou mimo rádiové vlny

030_vikend_tipy

PROGRAMOVÝ PRŮVODCE RadioTV – Bohatý hudební program, s nímž se vydáme na cestu kolem světa i do stylu Reggae, chystají česká rádia. Kromě rocku a blues se ovšem zpříjemní večer také No Name či Janek Ledecký. Z bohatého rozhlasového archivu pak Český rozhlas vytáhne například klasiku Revizora. Nechcete-li strávit víkend u rozhlasových přijímačů, pak vězte, že se konají další akce mimo FM vlny.

Kolem světa za rockem, reggae i blues

Rádio Beat vezme o víkendu své posluchače na cestu kolem světa, prstem obkrouží moderátoři globus a zahrají rockové kapely jednotlivých států. Rádio Beat navíc zve posluchače na Rockovou pípu, ta se o víkendu chystá na dvou místech – v Praze v Motoráji a zároveň v Čepřovicích, kde ukončí „gulášiádu“.

Na vlnách Country Radia se ponese víkend ve znamení originálů a jejich českých verzí. Po oba dny zazní nejprve píseň ve své původní podobě a po jejím skončení nabídne stanice pro srovnání českou verzi.

Víkend ve stylu Reggae přichystalo rádio Kiss 98. Nejlepšími hity z tohoto žánru provedou posluchače v sobotu a v neděli David Krédl a Dušan Krejdl.

Hudba se dostane do vysílání ČRo 1 – Radiožurnál, už v sobotu odvysílá první veřejnoprávní okruh Crossroads Guitar Festival – záznam loňského blues-rockového festivalu z chicagského Toyota Parku z účastí absolutní špičky žánru.

Rádio Impuls v rámci Letního festivalu české muziky odvysílá koncert No Name – LIVE Praha, v neděli potom Janka Ledeckého a jeho Retro LIVE.

Gama Radio na nedělní poledne nasadí druhé CD Leonarda Cohena s názvem Live In London z roku 2009.

Ani tento víkend nechybí tradiční možnost vybrat si album, které zahraje celé a bez přerušování. Classic FM nabízí Josefa Suka, Maxe Brucha, resp. Niels Wilhelma Gade, posluchači hlasovali do čtvrtka.

Rádio Čas Rock nabízí trojici Black Sabath, Helloween a Velvet Revolver. V rámci „Rockovýho referenda“ na Rock Radiu proběhl „Souboj rockových draků“ – Tom Petty, Robert Plant a Iggy Pop. Výsledky hlasování najdete na stránkách jednotlivých stanic.

PROGRAMOVÉ TIPY RADIOTV: 30. týden 2011

vikend_tipy_banner_004

Na výlet do Buchlovic, Horšovského Týna, ale i za četbou a hrami

ČRo 1 – Radiožurnál pokračuje se speciálem Po Česku s Václavem Žmolíkem zavítá do Horšovského Týna. Dvojka Českého rozhlasu pozve do modrého stanu v Buchlovicích. Do třetice zveme na Hradozámecké léto ČRo Region střední Čechy, v sobotu tým v čele se známým moderátorem navštíví na zámek Konopiště, čeká vás navíc netradiční průvodce památkou.

Stranou nenecháme rozhlasové hry a četby na pokračování. Dvojka Českého rozhlasu uvede v rámci letního nedělního cyklu „Letní večer s klasikou a klasiky“ satirickou komedii Revizor, jejíž autorem je Nikolaj Vasiljevič Gogol. V hlavní roli uslyšíme Václava Postráneckého, Martina Růžka, Jarmilu Krulišovou a mnoho dalších.

ČRo 3 – Vltava nasadí dílo Johann Nepomuk Nestroy: Zlý duch Lumpacivagabundus aneb Ludrácký trojlístek, kouzelná fraška se zpěvy představí taková jména, jako jsou Vladimír Brabec, Viktor Preiss či Miroslava Středu.  Záznam představení Richard Wagner: Tristan a Isolda ze 100. Bayreuthského festivalu je na programu v sobotu večer.

ČRo Olomouc pokračuje s letní klasikou ze zlatého fondu Českého rozhlasu. Stále pokračuje detektivní příběh Arthur Conan Doyle: Pes Baskervillský, v neděli večer se posluchači mohou těšit na dílo David Herbert Lawrence: Milenec Lady Chatterleyové.

vikend_tipy_banner_003

Za sluníčkem mimo rozhlasové vlny

Rádio Blaník pokračuje v letních Slavnostech, tentokrát vystoupí Jarda Hypochondr, Kamélie, Petr Rezek a Václav Neckář & Bacily v Moravských Budějovicích.

Za posluchači do regionu míří též ČRo Region Vysočina, v sobotu zavítá na Letní slavnosti v Sedlicích a na Benátskou noc, ATC Pávov u Jihlavy.

Nezahálí ani Rádio Jih, Kostelecká lávka 2011 se koná v neděli v areálu Pod Sklepy v Kostelci u Kyjova. Třetí roční taškařice přinese vystoupení Majdy z Kouzelné školky a u rybníka proběhnou recesistické soutěže, jimiž provází Petr Salava a moderátor Rádia Jih – Petr Indra.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .