Moderátorem roku nebude Mareš, nominován je však Pomeje. Drtivě vítězí Dvojka ČRo

prix_bohemia_radio

AUDIO UVNITŘ – V rámci letošního festivalu Prix Bohemia Radio byla vůbec poprvé vyhlášena anketa „Moderátor roku“, „Moderátorka roku“. Hlasování v posluchačské anketě skončilo 30. září a skončilo více než překvapivě. Mezi nominované se vůbec nedostal Leoš Mareš, překvapeními se seznam deseti nejúspěšnějších moderátorů a deseti moderátorek jenom hemží. Drtivě vítěží v počtu nominovaných Dvojka ČRo.

Dvojka ČRo má nejvíce nominovaných

Nejvíce nominovaných má Dvojka Českého rozhlasu, mezi pořady lze hovořit o tom, že se hlasujícím nejvíce líbí pásmo Je jaká je (Dvojka ČRo, všední dny 9-12). Nejúspěšnějším médiem je obecně Český rozhlas, ze soukromých stanic se dařilo Frekvenci 1 – pěti nominovaní. Rádio Impuls má jediné želízko v ohni – Václava Moravce. Evropa 2 nemá mezi nejúspěšnějšími hlasy ani jednoho zástupce.

NENECHTE SI UJÍT: Rádia mají své TýTý, poprvé v historii se hledají nejlepší hlasy

Hlasy jsou v tuto chvíli již sečteny, ovšem definitivní vítězové ankety budou vyhlášeni až na slavnostním večeru festivalu Prix Bohemia Radio, a to dne 11. října 2011 v Divadle Na Kovárně v Poděbradech. Rádia lákala posluchače k hlasování mnoha způsoby, přímo ve vysílání či na internetu. Nabízíme audio záznamy, které se objevily ve vysílání.

Poslechněte si kampaně:

Reklamní kampaň na podporu ankety Moderátor(ka) roku

Český rozhlas (Marie Retková, Jan Rosák, Martin Veselovský)
Český rozhlas (Jan Pokorný, Lucie Výborná, Aleš Cibulka)

Český rozhlas (Jan Pokorný)
Český rozhlas (Martin Veselovský)

Rádio Impuls (Impuls Václava Moravce)

Nejoblíbenější moderátorkou je…

Veřejnoprávní médium zabodovalo výrazně v kategorii Moderátorka roku. Podrobné informace přináší Prix Bohemia Radio. Za překvapení lze považovat nominaci některých mediálně méně známých moderátorek.

Stanislava Dufková (ČRo 2 – Praha) – slyšet ji můžeme například v „Kolotoči speciál“, v dokumentech a v „Písničkách od srdce“.

Jana Knížková (Frekvence 1) – moderátorka přešla loni z Hitrádia Vysočina, střídavě moderuje Českou noc (od úterý do soboty v čase 00.00 – 04.00), slýchat ji můžete o víkendu (17:30 – 23:00) a příležitostně se střídá s Dianou Kobzanovou v pořadu Styl.

Diana Kobzanová (Frekvence 1) – od roku 2007 moderuje odpolední blok Styl (všední dny 14-17) s kolegou Romanem Mikeshem.

Martina Kociánová (ČRo 2 – Praha), od letošního roku připravuje Je jaká je na Dvojce (všední dny 9-12).

Eva Kvasničková (ČRo 2 – Praha), od letošního roku připravuje Je jaká je na Dvojce (všední dny 9-12), spolupodílí se na přípravě pořadu „Domino“

Světla Magni (ČRo 2 – Praha) – spolu se svými kolegy připravuje „Dobré jitro“ či moderuje „Kolotoč speciál“. Podílí se na přípravě scénářů a režii některých zábavných pořadů jako např. „Radiodárek“ či soutěže „Lady Radio – Radio Man“.

Lubka Ponížilová (Frekvence 1) – od roku 2010 přináší počasí do ranního vysílání s Petrem Vágnerem (všední dny 5-9), do ranního proudu se zapojuje i mimo servisní vstupy.

Marie Retková (ČRo 2 – Praha) – od letošního roku připravuje Je jaká je na Dvojce (všední dny 9-12).

Hana Shánělová (ČRo 1 – Radiožurnál) – moderuje Odpolední Radiožurnál (všední dny 15-18).

Lucie Výborná (ČRo 1 – Radiožurnál) – žena mnoha profesí je nominována za Dopolední Radiožurnál (všední dny 9-12), jehož součástí jsou rozhovory s hosty.

CRo - Radio Cesko - studio2 - velkyIlustrační fotografie, zdroj: ČRo Rádio Česko

A mezi muži vítězí…

Mezi TOP10 se k velkému překvapení nedostal Leoš Mareš, ani Libor Bouček, kteří jsou často označováni za nejpopulárnější současné moderátory. Nejvíce nominovaných má Dvojka ČRo, dva kandidáty na vítěze má Frekvence 1. Zadařilo se též dvěma hlasů z regionálních studií Českého rozhlasu. Podrobné informace o kandidátech najdete na stránkách Prix Bohemia Radio.

Aleš Cibulka (ČRo 2 – Praha) – posluchači Dvojky jej znají zejména díky pořadu Tobogan, který se vysílá každou sobotu od 11:00.

Karel Gott (ČRo 2 – Praha) – nejpopulárnější zpěvák má na Dvojce ČRo týdeník Zpátky si dám tenhle film (sobota 9.00, neděle 15:00).

Jiří Kokmotos (ČRo 2 – Praha) – s Pavlem Kudrnou tvoří moderátorskou dvojici Odpoledne s Dvojkou (pondělí – čtvrtek 13-16).

Pavel Kudrna (ČRo 2 – Praha) – s Jiřím Kokmotosem moderuje Odpoledne s Dvojkou (pondělí – čtvrtek 13-16).

Václav Moravec (Rádio Impuls) – žhavé želízko v ohni nejposlouchanější stanice v ČR. Impuls Václava Moravce se vysílají od pondělí do čtvrtka po 18. hodině.

Jan Pokorný (ČRo 1 – Radiožurnál) – moderátor Ranního Radiožurnálu (všední dny od 5:00 do 9:00).

Jiří Pomeje (Frekvence 1) – Česká noc od úterý do soboty v čase 00.00 – 04.00, noční živý kontaktní pořad s českou hudbou, střídá se s Janou Knížkovou.

Ruda z Ostravy – Michal Kavalčík (Frekvence 1) – český showbyznys glosuje ve všední dny od 12:00 do 14:00.

Karel Sladký (ČRo Hradec Králové) – pracoval v redakci „Zelené vlny“, v ČRo 1 moderoval „Dopolední Radiožurnál“, pořad „Nad ránem“, několik let „Noční Radiožurnál“.

Zdeněk Vrba (ČRo Regina) – pořad Noční proud vysílá každou neděli od 22:05.

Autor článku:

Komentáře (5)

 1. violista

  Mareše? No to snad nemysleli ani vážně …. To je člověk úplně bez kultůry a vystupování. Spíš bláznivej a trapně šiblej pubert’ák. :-D Vůbec se divím že si takto získal popularitu. No asi jsme národ totálně bez úrovně když dokážeme vyzdvihovat takovéto případy. Ten Ruda z Ostravy co je zde uveden, tak to je taky případ … šašek a komediant bez úrovně. Navíc kopíruje písničkáře, jenže ti to podávají aspoň na nějaké úrovni – Novavica, Jahelka, Kryl a další. Tenhle šašula fakt né.

  1. Barka

   Trefil jsi to přesně.

 2. kulisara

  Přesně tak… Mareš je dneska tak „namachrovanej“, že si myslí,že si může dovolit všechno. JENŽE – opak je pravdou, akorát, že na to Mareš (a někteří blbci – čti kreativci v produkci) ještě nepřišel. Je dobře, že tato soutěž byla vyhlášena. Alespon se „nečekaný“:-)) výsledek dostane právě k těmto uším.
  Bejválo, bejvávalo pane Mareš…. ale znáte to – nic není věčné. Ani sláva…;-)

 3. Lada73

  Leoš Mareš si ne každému vyhovuje, ale určitě byl žhavým kandidátem. Nechápu třeba co tam dělá POMEJE!!!! Neschopnej, totálně! No jsem moc rád, že tam jsou překvapení, nejvíc mě dostaly ty dámy na Frekvenci 1. To jsou tak oblíbené?!

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .