Ministerstvo kultury chce pomoci Českému rozhlasu dostat stanici mluveného slova na VKV

cesky-rozhlas-logo-5-651

Novela zákona o Českém rozhlasu umožní vysílat další okruh veřejné služby na VKV, ovšem pouze za předpokladu přeskupení stávajících frekvencí. Český rozhlas Plus se tak dostane k dalším posluchačům na VKV.

Stanice mluveného slova nyní funguje pouze prostřednictvím středních vln, nicméně částečně působí i v FM pásmu v Praze díky spolupráci s tamním regionálním studiem Regina, kterému dodává své programové bloky. Nyní bude mít Český rozhlas možnost umístit další svůj program na FM, teoreticky až pro 80 procent posluchačů, pokud ve vlastní síti najde dostatečné rezervy. Přeskupením frekvencí jiných okruhů by totiž zcela jistě dokázal vybudovat okruh s pokrytím desítek procent obyvatel.

Novela nepočítá s tím, že by rozhlasu přinesla jakékoliv nové frekvence. VKV je v mnoha regionech prakticky naplněno a Český rozhlas ani nepočítá s tím, že by žádal o významnější nové frekvence. Může ale případně dokrýt některé chybějící části pokrytí vysílači o malém výkonu.

Novelu zákona o Českém rozhlase předkládá Ministerstvo kultury pod vedením Daniela Hermana, jehož první náměstkyní je nynější členka a dlouholetá předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Kateřina Kalistová.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. rdsman

    Frekvencí má rozhlas dost. Stačí, aby je neplýtval například na nesmyslné soupeření s Impulsem a Frekvencí 1. Jinými slovy, nemyslím si, že program Radiožurnálu je to, co bych očekával od veřejnoprávního rozhlasu.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: