Mediální rady mají nové členy, Hana Hikelová bude regulovat ČTK

media-obecneBývalá šéfka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová je novou členkou Rady České tiskové kanceláře. Poslanci budou volit i nové členy kontrolních rad zbylých dvou veřejnoprávních médií. Pouze Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je prozatím bez nového člena.

Kontrolní orgán České tiskové kanceláře má tři nové členy. Do rady nastupuje mimo jiných zkušená novinářka a bývalá ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová, která se loni ucházela i o post nejvyšší v této instituci. Nakonec ale ve volbě zvítězil Peter Duhan a cesty obou dřívějších spolupracovníků se rozešly. Dalšími členy Rady ČTK jsou bývalá poslankyně ČSSD Marcela Mertinová a ústavní právník z Univerzity Karlovy Jan Wintr, kterého navrhla TOP 09.

Nové členy Rady Českého rozhlasu a Rady České televize budou poslanci volit v pátek. Momentálně bez šance je Petr Žantovský, který neprošel do druhého kola volby v případě kandidatury do Rady ČT. Reálnou šanci k zvolení má ale jeho bývalý kolega z RRTV Daniel Novák a někdejší poslanec Oldřich Kužílek.

V případě Rady Českého rozhlasu by mohl volné místo obsadit generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš nebo kandidát zaměstnavatelských a podnikatelských svazů Jaroslav Růžička.

CRO - Hana Hikelova - velkyNěkdejší ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová je novou členkou Rady České tiskové kanceláře. Foto – Český rozhlas

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .