Lucie Výborná a Jiří Pomeje jsou nejoblíbenějšími moderátory

cas_prixbohemiaNa zahajovacím večeru 28. ročníku mezinárodní přehlídky rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio byly mimo jiné vyhlášeny výsledky posluchačské ankety Moderátor roku 2011. Asociace rozhlasových organizací oznámila nejoblíbenějšími hlasy českého éteru Lucii Výbornou a Jiřího Pomeje. Přinášíme informace o prvním dni festivalu.

Historicky první ročník ankety Moderátor roku 2011 zná své vítěze. Mimo tuto kategorii došlo k vyhlášení několika dalších jmen. Podívejme se společně na první večer letošní přehlídky Prix Bohemia Radio. Mottem letošního ročníku je „Slaďování času“. Peter Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu, přivítal poprvé v historii Prix Bohemia Radio komerční konkurenci. Jak uvedl na zahajovacím večeru, věří, že tato nová tradice bude „trvalá, dlouhá i prospěšná„.

Téměř 30 tisíc SMS zvolilo první nejoblíbenější hlasy

Do ankety Moderátor/ka roku 2011 přišlo 29 900 hlasů. Favoritkou v kategorii Moderátorka roku byla Lucie Výborná, která zároveň provází letošním ročníkem Prix Bohemia Radio. Cenu jí předal generální ředitel Rádia Impuls Jiří Hrabák. Na dalších medailových pozicích se umístily dvě dámy z Frekvence 1 – Jana Knížková a Diana Kobzanová. Podívejte se na kompletní výsledky:

1. Lucie Výborná (Český rozhlas 1 – Radiožurnál)
2. Jana Knížková (Frekvence 1)
3. Diana Kobzanová (Frekvence 1)
4. Martina Kociánová (Český rozhlas 2 – Praha)
5. Lubka Ponížilová (Frekvence 1)
6. Světla Magni (Český rozhlas 2 – Praha)
7. Stanislava Dufková (Český rozhlas 2 – Praha)
8. Marie Retková (Český rozhlas 2 – Praha)
9. Hana Shánělová (Český rozhlas 1 – Radiožurnál)
10. Eva Kvasničková (Český rozhlas 2 – Praha).

Mezi muži zvítězil rozhlasový nováček Jiří Pomeje, ten začal moderovat teprve před devíti měsíci. Jak sám uvedl, „už jen být nominovaným je pro mě šok„. Na pódiu poděkoval dramaturgyni Kateřině Bidlové, která jej prosadila do vysílání. Zároveň vymyslel formát Ruda z Ostravy, Michal Kavalčík skončil na druhém místě. Zajímavostí je, že Frekvence 1 nasadila do vysílání self-promotion, v němž moderátora nočního vysílání označuje za „nejvíce sexy hlas“, ještě před samotným vyhlášením. Upoutávka nemusí souviset se samotnou anketou.

POSLECHNĚTE SI: NOVÉ SELF-PROMOTION ČESKÁ NOC S J.POMEJE

1. Jiří Pomeje (Frekvence 1)
2. Ruda z Ostravy (Frekvence 1)
3. Pavel Kudrna (Český rozhlas 2 – Praha)
4. Jan Pokorný (Český rozhlas 1 – Radiožurnál)
5. Karel Gott (Český rozhlas 2 – Praha)
6. Jiří Kokmotos (Český rozhlas 2 – Praha)
7. Václav Moravec (Rádio Impuls)
8. Aleš Cibulka (Český rozhlas 2 – Praha)
9. Karel Sladký (Český rozhlas Hradec Králové)
10. Zdeněk Vrba (Český rozhlas Regina).

peterduhan_prixPeter Duhan na zahajovacím večeru Prix Bohemia Radio. Screenshot: RadioTV

Reakce představitelů ATO

Asociace rozhlasových organizací (ATO) sdružující Rádio Impuls, skupinu Lagardére Active ČR a Český rozhlas vydalo v tiskové zprávy komentáře k prvnímu ročníku ankety Moderátor roku.

Mám obrovskou radost, že se vítěznou Moderátorkou roku stala Lucie Výborná,“ řekl Peter Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu a dodal: „Stejně velkou radost mám z toho, že z celkových dvaceti moderátorek a moderátorů, kteří postoupili do TOP 10, byla většina z Českého rozhlasu. Svědčí to o vysoké profesionalitě našich zaměstnanců a spolupracovníků. Blahopřeji všem, kteří svými hlasy zaujali rozhlasové publikum a získali byť jen jeden jediný hlas.“

Anketa Moderátor roku je posluchačská soutěž, do které mohl hlasovat každý. Hlasování, tak jak dopadlo, ukazuje otevřenost této soutěže a vyjadřuje širokou škálu v oblíbenosti moderátorů. Prolínají se zde velice odlišné žánry moderování. Frekvence 1 uspěla ve své strategii vyhledávání výrazných osobností moderování pro široké publikum. Bylo mi potěšením zhlédnout ve výběru hlasujících tolik jmen, které jsem zažil na vlnách Frekvence 1 a Evropy 2,“ uvedl v oficiálním prohlášení Michel Fleischmann, prezident skupiny Lagardére Active ČR.

K TÉMATU: Moderátorem roku nebude Mareš, nominován je však Pomeje. Drtivě vítězí Dvojka ČRo

Hlavním kandidátem Rádia Impuls v kategorii Moderátor roku byl od počátku Václav Moravec, jehož nominaci jsme aktivně podporovali i v našem vysílání. Jsme velice rádi, že se náš kandidát umístil mezi prvními nejoblíbenějšími moderátory českého éteru. Současně je to jediný moderátor, který v žebříčku prvních pěti zastupuje formát publicistického diskusního pořadu a nikoli zábavu. Osobně považuji Václava Moravce za jednu z nejvýraznějších osobností rozhlasového vysílání vůbec,“ říká Jiří Hrabák, generální ředitel Rádia Impuls.

libor_dvorakOceněný Libor Dvořák. Screenshot: RadioTV

Zahraničně-politický zpravodaj a Síň slávy

Český rozhlas každoročně na festivalu Prix Bohemia Radio uděluje i ocenění pro nejlepšího zahraničně-politického zpravodaje či publicistu, tj. Cenu Karla Kyncla. Letos ji získal překladatel, novinář a moderátor Českého rozhlasu 6 Libor Dvořák, který se dlouhodobě zaměřuje na Rusko a přilehlé postsovětské oblasti.

V rámci slavnostního zahájení 28. Prix Bohemia Radio uvedl Peter Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu, do Síně slávy i tři rozhlasové legendy: básníka, prozaika, dramatika, překladatele, pedagoga, publicistu a režiséra Českého rozhlasu Brno Antonína Přidala.

In memoriam vstoupili do rozhlasové Síně slávy také novinář a publicista Jiří Ješ a novinář a politik Jiří Dienstbier.

Průběh letošního ročníku budeme sledovat a přineseme vám podrobné informace o průběhu dalších dnů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .