Lucie Šilhánová se po téměř třech letech vrací do Ranní show Evropy 2

V dubnu 2014 se udála významná změna v týmu Ranní show Evropy 2. Lucie Šilhánová byla z vysílání nečekaně „odejita“ navzdory výrazné podpoře posluchačů i svých nejbližších kolegů. Od 9. ledna 2017 se po téměř tříleté pauze vrací nastálo za mikrofon po boku Leoše Mareše a Patrika Hezuckého.

Lucie Šilhánová, foto: Evropa2.cz

Lucie Šilhánová, foto: Evropa2.cz

Evropa 2 již promuje návrat Lucie přímo ve vysílání

Ranní show Evropy 2 je jeden z nejstabilnějších programů v českém éteru a dlouhodobě nejposlouchanějším formátem této stanice. Od samého počátku jej moderují Leoš Mareš a Patrik Hezucký, ti objevili v Lucii Šilhánové skrytý rádiový talent. Původně byla zprávařkou, postupně přibývaly interakce mezi nimi a Lucie se stala oblíbeným hlasem.

Před časem proběhla sázka mezi prezidentem skupiny Lagardere Michelem Fleischmannem a moderátorem Patrikem Hezuckým. Prezident Fleischman řekl, že pokud moderátor zhubne pod 110 kilogramů, splní mu přání. Patrik Hezucký si přál návrat Lucie Šilhánové za mikrofon a sázku vyhrál. Silné promo nasadilo rádio Evropa 2 už během speciální vánoční Ranní show.

První vysílání ve staronové trojici začne v pondělí 9. ledna úderem šesté hodiny ranní. Lucie Šilhánová byla také hostem vánoční Ranní show Evropy 2 a prozradila, že nyní žije s přítelem mimo Prahu a dojíždění tak pro ni bude obtížnější, nicméně se na návrat velmi těší. Promo slibuje: „Tohle Česko ještě nikdy nezažilo. Největší comeback v dějinách rozhlasové zábavy.“

Bývalé vedení chtělo Ranní show omladit

Lucie Šilhánová musela opustit mikrofon rádia Evropa 2 v dubnu 2014 kvůli tomu, že někdejší ředitelka Jitka Fürst chtěla show omladit. Show poté paradoxně opustila právě Šilhánová, ačkoliv byla nejmladší členkou týmu. Za Lucii se nicméně postavili její kolegové, čehož důsledkem byl Interní spor mezi týmem Ranní show a vedením rádia, který se proměnil ve spontánní reality show.

Posluchači mohli v průběhu jednoho týdne intenzivně sledovat vývoj situace. Články o dění v rádiu Evropa 2 patřily k nejčtenějším. Přispěl k tomu i fakt, že Leoš Mareš a Patrik Hezucký avizovali svůj odchod, pokud Lucie nedostane šanci vrátit se. Celá záležitost vyvrcholila happeningem přímo před sídlem rádia. Vedení rádia se ale nenechalo přesvědčit a na výpovědi Lucie trvalo.

Jitka Fürst, ředitelka Evropy 2, vedla rádio další dva roky a Ranní show pokračovala v inovované sestavě. Loni v dubnu se kvůli osobním důvodům rozhodla z vedení stanice odejít. Od září 2016 přebrala vedení Lenka Mauréryová.

Lucie Šilhánová působila v minulosti také například na rádiu Kiss Delta, nebo spolupracovala se stanicí Nova Sport. Po svém odchodu z rádia Evropa 2 začala moderovat Divácké zprávy na televizi Prima, kde působí doteď.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .