Litoměřice bohatší o dvě rádiové stanice – nově tu hrají Beat a Kiss 98

kmitocet_107Společnost Radio Investments spustila v druhé polovině minulého týdne na novém litoměřickém vysílači hned dvě stanice ze svého portfolia. Tím prvním je „classic-rockové“ Radio Beat, které se ozvývá na kmitočtu 107.7 MHz. Druhým, v Litoměřicích novým rádiem, je stanice Kiss 98, původně pražská stanice se ozývá od pátku na nominálu 97.5 MHz. Obě stanice na tuto informaci upozorňují na svých stránkách.

Radio Beat v Litoměřicích na 107.7 MHz

Zahradu Čech už naši „pájkaři“ pravda nestihli, ale vystavovat máme co. Tentokrát signál z dokrývače Litoměřice -silo 107,7 MHz, 150W s vertikální polarizací. Toho kdyby se Babinský dožil, nesešel by na zcestí. Takže – všem dobrý poslech klasického rocku už i v Litoměřicích a okolí,“ uvádí Radio Beat na svém oficiálním webu www.radiobeat.cz.

ANALÝZA: Známe podrobnosti o projektech Radio Centrum a Rádio Melodie, které vyvíjí Lagardére

Radio Beat, které je známo zejména díky svému hudebnímu formátu „ClassicRock“, spustil vysílač už v pátek 4. listopadu. Stanoviště nového kmitočtu je Lovosice – silo Hampl. Jak doplňuje web Jihlavského DX Clubu, „obě radia se jak vidno sdružují do dipolu FPG 4135 umístěném na vrcholu sila Hampl 145+55m v Lovosicích.“ Na Litoměřicku tedy vysílá Radio Beat na kmitočtu 107.7 FM.

frekvence_ladeni_text

V Lovosicích a Litoměřicích také Kiss 98 na 97.5 MHz

Původem pražská stanice Kiss 98 rozšiřuje své kmitočtové spektrum o další mimopražskou lokaci. Nebonitní kmitočet 97.5 FM (Lovosice – silo Hampl) je v provozu o konce minulého týdne. Jihlavský DX Club uvádí, že výstavba zázemí a instalace anténního systému finišovala v měsíci září. Zkušební vysílání se na kmitočtu poprvé ozvalo už 18. října.

AKTUÁLNĚ: Oldies rádio získalo transformační licenci, Gama Radio si na Ústí ještě počká

Vysílač bezproblémově pokrývající Lovosice (8 926), Litoměřice (23 823), Terezín (3 031), Bohušovice nad Ohří (2 568) a další obce v údolí řeky Labe před jeho vstupem do Českého středohoří,“ informuje JIDXC. Zkušební vysílání je podle prezentace Kiss 98 nyní oficiální. Stanice nyní čeká na výsledky licenčního řízení o kmitočty Teplice (92.4 FM) a Děčín (92.7 FM), RRTV je prozatím kvůli jejich bonitě nepřidělila.

radiotv_face_n04

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .