Lagardere popírá spekulace o možném prodeji svých rádií nebo zastupitelství RRM

lagardere-budova-centrala-651

Deník Mladá fronta Dnes přinesl informaci, že o rozhlasové stanice Evropa 2, Frekvence 1 nebo zastupitelství Regie Radio Music by mohl mít zájem podnikatel Daniel Křetínský. Současný vlastník těchto stanic to však popírá.

Skupina Lagardere se včera rozhodla veřejně reagovat na spekulace o jejím prodeji. Výkonný šéf skupiny Miroslav Hrnko uvedl, že změna vlastníků není na pořadu dne. „Tyto informace se nezakládají na pravdě a jde o čiré spekulace související s nedávnými majetkovými pohyby na českém mediálním trhu,“ řekl Hrnko a dodal, že může jít o snahu narušit stávající či budoucí spolupráce skupiny s partnerskými médii zastupovanými RRM.

Skupina Lagardere má ve svém portfoliu několik významných značek, včetně celoplošných rádií Frekvence 1 a Evropa 2. Krom toho zastupuje řadu dalších stanic na rozhlasovém trhu, jelikož ovládá mediazastupitelství Regie Radio Music.

Na druhou stranu, zájem podnikatele Daniela Křetínského o vstup na rozhlasový trh by mohl být pochopitelný. Křetinský je partner skupiny J&T, která má rozsáhlé mediální aktivity zejména na Slovensku. V České republice nedávno Křetínský s Tkáčem koupili tuzemskou pobočku vydavatelství Ringier Axel Springer. Skupina zde několik let provozovala i zpravodajskou stanici Z1.

Na Slovensku J&T vlastní druhou největší televizní skupinu JOJ Group a přes spolupracovníky má blízko i k rozhlasové síti Jemné melodie a k celoplošnému Info rádiu, které zatím nevysílá. Bylo by tedy logické, pokud by skupina J&T společně s Danielem Kŕetínským chtěla rozšířit své mediální aktivity i na český rozhlasový trh.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: