Lagardere hodlá řídit program slovenské Evropy 2 z Prahy

europa-2-vizual-651

Slovenskou pobočku Evropy 2 opouští po třech letech její programový ředitel Juraj Volentics. Pražská centrála má i tentokrát problém najít pro tento post zkušeného managera a tak sáhla po provizorním řešení – program slovenské stanice bude řídit na dálku přímo z Prahy. Formálně se tak novou programovou ředitelkou od ledna příštího roku stane Jitka Fürst, ředitelka české Evropy 2.

Mediální skupina Lagardere, jejíž česká část vlastní a provozuje i slovenské rádio Europa 2, má s touto akvizicí dlouhodobé problémy. Když v prosinci 2009 změnila značku slovenského Rádia Okey na Europu 2, její program řídil tehdejší šéf české Evropy Petr Vladyka. Mělo jít pouze o dočasný stav, než se podaří najít nebo vyškolit vlastního programového manažera pro Slovensko. Nakonec se jim stal Juraj Volentics, člověk bez jakýchkoliv předchozích zkušeností v oblasti řízení programu.

Nyní, když Volentics – dle oficiální verze dobrovolně – opouští slovenskou Europu 2, nastupuje znovu provizorium. Jitka Fürst sice dokazuje svou kompetenci kvalitním řízením české Evropy 2, no je otázkou, zda může dálkově z Prahy řešit problémy, s nimiž se potýká slovenská Europa 2.

Dosavadní šéf programu Juraj Volentics byl dle informací portálu Radia.sk ze své funkce odvolaný, neodchází tedy na vlastní žádost. Nyní však skupina jeho odchod komunikuje tak, že on sám končí na vlastní žádost. Přitom, když v minulosti propouštěla jednoho z programových ředitelů, volila v tiskové zprávě mnohem otevřenější výrazové prostředky. Při odchodu šéfa programu Bohuslava Mäsiarčika začátkem roku 2009 skupina otevřeně uvedla, že byl s okamžitou platností odvolán. Tehdy ještě Lagardere na Slovensku provozovala dnešní Europu 2 pod značkou Rádio Okey.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .