Končí slovenské rádio, které bylo slyšet i na severní Moravě

Na Slovensku zanedlouho skončí regionální Rádio SEVER, které bylo možno poslouchat i na severní Moravě. Stanice disponovala lukrativní frekvencí 94,5 MHz a vysílala výkonem 20kW. Nový provozovatel bude znám za několik týdnů.

Studio někdejšího Rádia ZET v Žiliné. Archivní fotografie, zdroj: Radia.sk

Studio někdejšího Rádia ZET v Žiliné. Archivní fotografie, zdroj: Radia.sk

Rádio Sever působilo v Žilině, programově se však orientovalo na region severního Slovenska. Konec vysílání je poměrně překvapivý, licence platila ještě následujících pět let. Provozovatel Rádia Sever nakonec sám požádal o zrušení licence a bude vysílat pouze do 30. září. Frekvence se tak dostane do nejbližšího licenčního řízení, které proběhne na podzim.

Za posledních 13 let jde už o třetí stanici, která vyklidila lukrativní frekvenci 94,5 MHz. Ta pokrývá nejen významnou část severního Slovenska, ale významně přesahuje i do ČR a do Polska. Ještě před Rádiem Sever zde vysílalo Rádio ZET, které jistou dobu vlastnila česká mediální skupina GES. Právě stažení GESu ze slovenského mediálního trhu způsobilo i konec vysílání Rádia ZET.

Před Rádiem ZET vysílalo na této frekvenci městské Rádio Žilina. To skončilo v roce 2002 náhle poté, co jeden ze společníků uskutočnil převod vlastnického podílu v rozporu se zákonem. Regulační rada tehdy neměla jinou možnost než licenci odebrat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .