Koncertní speciál Jacksona, Sherlock Holmes a Moravský rok

025_vikendove_tipy

PROGRAMOVÝ PRŮVODCE RADIOTV – Víkend plný zvučných jmen nabízí tento víkend česká rádia. Už jsou to dva roky, co tento svět opustil král popu Michael Jackson. V letním seriálu čtení na pokračování zazní ze zlatého fondu Pes Baskervillský. Kromě bohaté četby a rozhlasových her vás tento víkend poprvé pozveme k programu Radia Čas Rock, dále doporučujeme speciál Moravský rok a chybět nebude pozvánka na Neckyádu.

Ve víkendových tipech nebudou chybět pozvánky na hudební koncerty, nepřerušovaná alba, ale rovněž na zajímavou rozhlasovou četbu na pokračování. Nezapomeneme také na pozvánky mimo éter. Abecední seznam stanic a tipů na jejich víkendový program hledejte tradičně v přiloženém PDF dokumentu.

PROGRAMOVÉ TIPY RADIOTV: 25. TÝDEN 2011

Michael Jackson, Deep Purple, Queen a jiné hudební delikatesy

Rovněž 25. víkend letošního roku přináší bohatou hudební nabídku. Rádio Haná věnuje tento víkend Michaelu Jacksonovi. Každou hodinu uslyší posluchači největší hity zesnulého krále popu, od jehož smrti uběhnou v sobotu přesně dva roky. Navíc mohou všichni připojit své vzpomínky a názory na oblíbené písničky. V neděli po 22. hodině nasazuje Rádio Haná mimořádně do svého programu záznam koncertního vystoupení Michaela Jacksona.

Mimořádně vás zveme také na vlny internetového rádia ClubRadio.cz, v sobotu 25. června od 18:00 naladíte speciál Minutu po minutě. Reprízu rádiového speciálu zdobí přívlastek „nejrozsáhlejší hudební speciál„. Premiéru odvysílalo Free Radio před rokem, průvodcem byl Lukáš Janků. Ve speciálu budete moci prožít celý života krále popu a uslyšíte dosud nevydané verze songů.

K TÉMATU: Rockové Radio Čas na internetu

Z hudebních tipů připojujeme tip na ČRo 1 – Radiožurnál, který v sobotu v rámci cyklu Naživo odvysílá sestřih koncertů s Freddie Mercurym a Paulem Rodgersem Rock Radia nabízí v Rockovým referendu možnost, zvolit si jednoho z „rockových fešáků“, v nabídce jsou Bruce Springsteen, Peter Gabriel a Bryan Adams. Gama Radio odehraje v Nedělním albu bez přerušení Petera Gabriela a jeho So z roku 1986.

Radio Čas Rock od tohoto týdne vysílá nový program Album týdne, od pondělí do pátku mohou posluchači prostřednictvím stránek www.casrock.cz hlasovat o tom, které album chtějí slyšet celé, nepřerušené. V prvním vydání (neděle ve 21:00) si lidé odhlasovali album Perfect Strangers od Deep Purple. Připomínáme, že od tohoto týdne můžete naladit Radio Čas Rock také na internetu.

Sherlock Holmes, Karel Čapek a Josef Kemr v tvorbě ČRo

Nesmíme vynechat ani tvorbu Českého rozhlasu. Dvojka ČRo uvede v sobotu dílo Řecký král od Jacka Londona. Povídka byla natočena v ČRo České Budějovice a účinkují v ní Martin Hruška, Petr Šporcl, Petr Červinka, Jan Dvořák a Roman Nevěčný.

V původní rozhlasové komedii Nic lidského mi není cizí na Dvojce ČRo vystupují Vlastimil Brodský, Josef Kemr, Zdenka Hadrbolcová, Stella Zázvorková, Ivo Gübel a mnoho dalších. Obětí zdánlivě nevinné intriky spolupracovníků stává slušný, důvěřivý člověk.

STÁLE PROBÍHÁ: Posluchači Egrensis vybírají moderátory

vikend_tipy_banner_002

ČRo 3 – Vltava zve posluchače na další hru z volného cyklu „Německé romantické divadlo„. Tentokrát uvede hru Marie Stuartovna (Friedrich von Schiller). V sobotu pak začíná dvanáctidílná četba na pokračování Czeslaw Milosz: Údolí Issy, autor je polský básník, prozaik a nositel Nobelovy ceny.

Nesmíme zapomenout ani na Český rozhlas Olomouc. Letos v létě přináší v rámci nedělního Počteníčka desetidílnou četbu Arthur Conan Doyle: Pes Baskervillský. Ze Zlatého fondu ČRo vybrala redakce dílo z roku 1962, hlavní roli ztvárnil Otakar Brousek, dr. Watsona namluvil Josef Červinka. Nedělní setkání s literaturou přinese pětidílnou tvorbu Stín kapradiny od Josefa Čapka. Novelu o dvou chlapcích a zlém činu, který spáchali, namluil Stanislav Šárský v režii Věry Pražákové.

Stranou nesmíme nechat ani druhý díl celoročního speciálu Moravský rok. V premiéře v neděli od 10:30 začíná Putování po Jantarové stezce na vlnách ČRo Brno, ČRo Olomouc a ČRo Ostrava. „Všechny barvy a odstíny moravské lidové hudby“ přenesou přímý přenos z Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici. Reprízu odvysílají týž den všechna regionální studia Českého rozhlasu od 22:30.

S Hitrádiem na Neckyádu, RDD otevírá koupaliště

Hitrádio Orion zve na Farmářské trhy na parkovišti OC FUTURUM Ostrava. Startují v sobotu úderem deváté hodiny ranní. Ve stejný den mohou posluchači přijít na Neckyáda-Guláš fest do Mlýna U Vodníka Slámy. Hitrádio FM pak zve na Neckyádu v rámci oslav České Lípy. Tradiční akce startuje rovněž v sobotu a to konkrétně v 9:00.

DOPORUČUJEME: Letní Slavnosti Rádia Blaník startují v sobotu naplno, na webu nové dárky a soutěž

Víkendové tipy zakončíme pozvánkou Rádia Dobrý den. V neděli 26. června můžete s rodinou přijít do Vratislavic na koupaliště Sluníčko. Připraven bude bohatý program – muzika Rádia Dobrý den či vystoupení taneční skupiny A-Styl Liberec. Chybět nebudou soutěže, animace na vodě či suchu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .