Klasický rock má otevřenou cestu do Ostravy, RRTV posvětila vstup Beatu

zasedani_rrtv

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání oficiální zveřejnila vítěze licenčního o bonitní ostravský kmitočet, vítězem se stal koordinátor, tedy Radio Beat. Kontrolní orgán praktikuje postup, při němž kmitočet získává ten, kdo jej navrhnul. Transformační licenci tentokráte uděluje RRTV společnosti Radio France International. Další důležité informace z aktuálního zasedání přinášíme v dnešním článku.

Beat bude vysílat pro čtvrt milionu v Ostravě

Společnost Broadcast Media vyhrála v licenčním řízení o velmi bonitní kmitočet 90,4 MHz určený pro Ostravu. Díky vyzářenému výkonu 100 W se na základě výpočetního systému RadioLab dospělo k závěru, že bude moci oslovit přes 260 tisíc posluchačů. Ostravský nominál 90,4 MHz Radia Beat je situován na Vítkovické ulici. Podle webu Jihlavského DX Clubu, částečně novinka propojuje aktivní vysílače Třinec 96,0 a Opava 106,0 MHz.

PSALI JSME: Jak to bylo s koordinací ostravského kmitočtu 99,9 MHz?

RFI dostalo transformační licenci

Společnost Radio France International obrdžela od RRTV transformační licenci k provozování rozhlasového vysílání na kmitočtu 99,3 MHz o vyzářeném výkonu 1 kW. Platnost licence skončí 10. října 2025. Transformační licence získají ta rádia, která se zaváží k přechodu na digitální vysílání. Provozovatelé tedy snadno získají licenci, již by už jinak museli obhajovat v licenčním řízení.

rrtv_banner2

RRTV řeší situaci v BBC, přizve ČRo i Media Bohemia

Rada přijala usnesení, v němž Český rozhlas a společnost Media Bohemia budou účastníkem řízení ve věci žádosti provozovatele BBC Radiocom. V tomto řízení se bude řešit, zda RRTV udělí souhlas se změnami v licenci.

K TÉMATU: Česká BBC se mění, za několik týdnů z ní bude Rádio Zet. Co nabídne?

Soud nedal RRTV za pravdu ve změně podílu slova na Jihlavě

Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí RRTV. Kontrolní orgán neudělil souhlas se změnou podílu mluveného slova ve vysílání Rádia Jihlava, jejímž provozovatelem je společnost NONSTOP. Stanice tak má nyní ještě šanci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .