Jiří Pomeje odchází z Frekvence 1, moderátorem roku by se i tak nestal

pomeje-f1-velkyVítěz loňské ankety o moderátora roku Jiří Pomeje končí spolupráci s Frekvencí 1. Rozhodl se tak poté, co necítil dostatečnou podporu ze strany mediálního domu, který mu v posledních letech poskytl nadstandardní prostor. Loni díky své práci v rádiu vyhrál anketu o moderátora roku, letos ale nominován nebyl.

Podle serveru Digizone.cz byl právě tento fakt pro něj rozhodující. Bulvárnímu deníku AHA nicméně řekl, že necítil dostatečnou podporu. „Ty věci, které se v rádiu udály, mi nedávají jistotu nějaké podpory, takže jsem se rozhodl odejít. Vím, že přicházím o peníze, o spoustu lidí, kteří mi fandí, ale já zkrátka dál pokračovat nechci. I když mám ještě do konce roku platnou smlouvu. (…)Já ty věci nemůžu přenést přes lidskou i profesní stránku věci,“ řekl deníku Pomeje.

Frekvence 1 letos místo Pomeje nominovala do ankety o moderátora roku Michala Kavalčíka alias Rudu z Ostravy a dvojici Pokorný – Ondráček známou jako Těžkej PokOndr. Pomejeho loňské vítězství v anketě ale odborná veřejnost považovala spíš za recesi hlasujících než objektivní vyjádření kvalit moderátora. Jiří Pomeje má totiž velice specifický projev a před rokem nezvládal ani základné technické dovednosti ve vysílání. Na serveru RadioTV jsme o tom psali následovnou recenzi: Jiří Pomeje na Frekvenci 1, chvílemi jako školní rádio.

Nezvládal práci s technikou, mluvil i do jinglů

Komu by se nechtělo číst celou starší recenzi, zde je několik málo postřehů. To že má každá stanice programové schéma a většina stanic i schéma jednotlivých vysílacích bloků, snad nikoho nepřekvapí. Tedy až na Jiřího Pomeje.  Pomeje je totiž snad jediným moderátorem, který suverénně kašle na jakékoli povinnosti, které z pobytu za mixážním pultem vyplývají.

Už po prvních pořadech zaměstnanci Frekvence 1 zjistili, že Pomeje není schopen dodržovat ani tak základní věc jako je odbavení zpravodajské relace v celou a tak mu nakonec dali za úkol odbavit pouze zprávy, které mají jeho živé vysílání ukončit. Jenže ani to Jiří Pomeje nedokázal a tak místo zpravodajství posluchači slyšeli dalších několik telefonátů.  Snad ani nepřekvapí, že celý blok nakonec končil o zhruba tři čtvrtě hodiny později.

Oproti neodbaveným zprávám pak už vypadají ostatní Pomejeho prohřešky proti rozhlasovým pravidlům jako bezvýznamné drobnosti. Kdo by se například trápil tím, že moderátor protáhle telefonát do půlky písničky, že není schopen používat podkres, nebo že mu občas ujede ruka a doprostřed posluchačského výlevu zazní kus skladby, případně že mu ujede pusa a promoderuje se bez uzardění třeba jinglem.

V televizi zůstává…

Pomeje nicméně zůstává moderátorem VIP zpráv na Prima family. Frekvence 1 ale dál stojí o vzájemnou spolupráci a náhlý odchod svého nejpopulárnějšího moderátora vnímá jako porušení smlouvy.

pomeje-f1-velky

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .