Jedenáct kmitočtů pro Rádio Dálnice a nespokojená Helena Vondráčková

rrtv_011

SEZNAM KMITOČTŮ UVNITŘ – Aktuální, v pořadí jedenácté, zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání přineslo clekem 14 nově udělených kmitočtů, z toho jedenáct pro Rádio Dálnice. Vše podstatné přinášíme v přehledné příloze v PDF.

RRTV povolila provozovateli První rozhlasová s.r.o. změnit stanoviště kmitočtu Praha Strahov II – 103,7 MHz (výkon 1 kW) pro program Oldies Radio.

Jelikož se projednávalo poměrně velké množství kmitočtů, uvádíme informace pouze ve stručné formě, kompletní přehled jsme připravili do PDF dokumentu, resp. ve vloženém obrázku.

Rada povolila rozšíření na 14 kmitočtech

Rádio Haná Olomoucko (s programem SkyRock) bude smět rozšířit svůj program do Svitav (město) na frekvenci 99,7 MHz (100 W – počet obyvatel 27 392), kmitočet nebyl dostatečně bonitní na vyhlášení licenčního řízení. Stejný osud potkal Rock Rádio Gold (Jičín – 107,7 MHz / 100 W / 24 643) a Rádio Dálnice, pro něž RRTV potvrdila 11 nových kmitočtů). V neposlední řadě smí rozšířit signál rádio Kiss 98 FM, v Lovosicích bude vysílat pro 30 tisíc obyvatel na kmitočtu 97,5 MHz (výkon 100 W).

PDF DOKUMENT: SEZNAM KMITOČTŮ Z 11. ZASEDÁNÍ

Prozatím neúspěšně žádalo Rádio Krokodýl o Třebíč (101,7 MHz / 200 W), Rádio Blaník o Liberec Vratislavice (107,4 MHz / 100 W), Country Radio o Pardubice (104,1 MHz / 100 W), Rádio Rubi pro Brno město (96,4 MHz / 200 W) a Kiss 98 FM pro Teplice (92,4 MHz / 100 W) a Děčín (92,7 MHz / 200 W). Rada vyhodnotila soubory technických parametrů jako dostatečně bonitní na to, aby mohl být předmětem licenčního řízení.

Zamítavý postoj zaujala RRTV ke kmitočtu 98,6 MHz (alt. 103,4 a 104,8 MHz) pro Country Radio v Liberci. Důvodem je zamítavé stanovisko Českého telekomunikačního úřadu.

rrtv_011_kmitoctyKompletní seznam kmitočtů, o nichž RRTV jednala na svém zasedání. Pro zvětšení klikněte myší, tabulku si můžete stáhnout také ve formě PDF.

Podněty posluchačů a monitoring vysílání

RRTV se na aktuálním zasedání seznámila s „s podnětem posluchače ohledně zařazování písní do vysílání programu ČRo 1 Radiožurnálu; Rada se seznámila se stížností interpreta na postup ČRo 1 Radiožurnálu, který odmítá hrát jeho skladby; Rada se seznámila se stížností posluchače na postup ČRo 1 Radiožurnálu, který jej „vylučuje“ z poslechu tohoto programu, neboť ČRo 1 Radiožurnál je určen pro posluchače do padesáti let; Rada se seznámila se stížností posluchače na postup Českého rozhlasu, který odmítá zařazovat jeho písně do vysílání; Rada se seznámila se stížností posluchače na postup moderátorky pořadu „Volejte Šestku“ ze dne 28. května 2011, která ve vysílání dle jeho názoru porušuje základní principy žurnalistické etiky„. Připomeňme, že oním posluchačem byla myšlena Helena Vondráčková, která si stěžovala na to, že ji první okruh veřejnoprávního rozhlasu nehraje.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Vondráčková si stěžuje, že ji ČRo 1 nehraje

Dále RRTV upozornila Frekvenci 1 na nevhodná témata dopoledního programu Dámský klub, RRTV se nelíbilo vysílání s tématem „Potřebujete sex?“.

V neposlední řadě se RRTV seznámila s rozsudkem Městského soudu v Praze ze dne 2. března 2011. Tímto rozsudkem byla zamítnuta žaloba společnosti LONDA spol. s r.o. proti rozhodnutí Rady. Společnosti provozující program Rádio Impuls byla uložena pokuta 25 tisíc korun za to, že 29. ledna 2010 stanice  odvysílala skrytou reklamu na pořad Televizní noviny na programu Nova. Připomeňme, že do vysílání Rádia Impuls pravidelně volali moderátoři zpravodajské relace komerční televizní jedničky, aby posluchače infomovali o chystaném obsahu.

Autor článku:

Komentáře (9)

 1. Jose

  Hm… Koukám, že COUNTRY RADIO opět v Liberci neuspělo, ač už jde asi o jeho třetí pokus se do Liberce dostat. Blaník se svým druhým pokusem o Liberec uspěl. A o tom nejdůležitělším, tedy o GAMA RADIU v Liberci se zatím nejednalo. Takže jako obvykle spíše horší, nežli lepší.

 2. Jose

  Jinak samozřejmě gratuluji radiu Haná Olomoucko Sky Rock k dalšímu kmitočtu. A jsem zvědavý, kdy tedy p.Pařízek spustí na Radiu Dálnice nějaký program, když stále dostává taková kvanta kmitočtů. To mu je udělují proto aby na nich vysílal ticho ?

 3. DPrazak

  Koukám, že rrtv má nový způsob přidělování kmitočtů. Vůbec se mi tahle metodika nelíbí. Poškozuje to ostatní rádia. Jsem sklamaný, že Krokodýl nedostal Třebíč, Country Pardubice a Liberec, Rubi nedostal kmitočet v Brně. Moc by mě zajímalo, kdo tento způsob přidělování vymyslel. Podle mne v tom má prsty Pařízek s jeho Dálnicí. Zase mu přidělili tolik kmitočtů. Co se týče Třebíči, tak ta má 38000 obyvatel a ne 52000. Kdo ví, jak to počítají. Pokud bude rrtv takto pokračovat, tak si myslím, že se Country radio nedostane do Jihlavy a Beat ani do Třebíče. Ještě něco k Dálnici. Rádio Dálnice zatím vysílá v Jihlavě v omezeném režimu, nedá se vůbec poslouchat, hraje to potichoučku a na pár km. V Herálci už rok na frekvenci 91.7 je nosná vlna a nic se tam neděje. Jsem zvědavý, jak dlouho Dálnice ještě takhle bude vysílat.

  1. juko

   Ohledně Třebíče, nejde o to, kolik má dané město obyvatel ale kolik lidí bude celkově pokryto signálem z daného vysílače. Takže zřejmě dle teoretických výpočtů je ten kmitočet bonitnější než by se mohlo zdát.

  2. Jose

   No, ovšem jinak je úvaha nicka DPrazak, velice správná. Protože jakési pofidérní dělení na bonitní a nebonitní se zde opravdu objevuje velice podezřele až nyní, tedy po všeobecném Pařízkově průseru s Dálníci. Do té doby se zde o žádné bonitaci a nebonitaci neuvažovalo. Kdo si , co sám našel a koorinoval, to buď dostal anebo taky nedostal, když šlo o případ, že to narušovalo třeba leteckou dopravu a měl výhrady ČTU. Ale, že by si někdo něco našel a přes ČTÚ to prošlo a RRTV řekla, že je to bonitnitní a zašmelila to někomu jinému, to tady nebylo zvykem. No asi se zvyky RRTV mění.

  3. Harry

   Toto opatreni akorat povede k tomu, ze se misto jedne frekvence s lepsim pokrytim budou koordinovat kmitocty se zasahem mensim jak 50t treba 3x k dosazeni stejneho vysledku. To povede k zapraskani eteru minivysilaci, tak jako v pripade Dalnice. http://www.vysilace.ic.cz

  4. Ivo Rottenberg

   Ideální zneprůhlednění přidělování kmitočtů, toť okoukáno z vlády. Mimochodem, Dálnice je ideální pro DAB. To by stačil jeden kmitočet, v mpexu. To ticho je tam lepší, než šíření poplašných zpráv:-)))))

  5. Jose

   S tím DAB plně souhlasím, to mě napadlo taky. A to si nedělám legraci, to myslím úplně vážně, měl by celoplošné pokrytí a na víc tvrdí, že to má být i pro cizince, tedy řidiče tiráků atd. a tam lze přijímače DAB předpokládat. Tu věc, tedy Dálnici měli zcela odebrat z FM a opravdu měla být v DAB, III.Band, až bude. Nikomu by neškodila a mělo by to význam a ještě by se zapsal jako průkopník. No to vysílání ticha a nikoli programu v každém případě také plní účel rušičky.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .