Impuls oživil své plány spustit středovlnní rádio

impuls-mikrofon-651

Nejposlouchanější tuzemské Rádio Impuls přece jen spustí svůj druhý celoplošný kanál prostřednictvím středních vln. Dceřiná společnost LIN a.s. získala licenci pro projekt Impuls AM, který musí odstartoval do půl roku od udělení licence.

Rádio Impuls přitom už jednu licenci pro střední vlny vlastnilo, držitelem byla přímo společnost Londa, která provozuje hlavní program Impuls a pražskou regionální stanici RockZone 105,9. Původně měla nová stanice Impuls AM hrát pro starší posluchače od 45 do 69 let a měla být doplňkem hlavního programu Rádia Impuls.

Zájem o střední vlny vzrostl mezi provozovateli soukromých rádií poté, co je začal využívat Český rozhlas pro svůj okruh mluveného slova ČRo Plus. Úspěšně se na středních vlnách etablovalo i Rádio Dechovka, které nedávno spustilo svůj třetí vysílač v Českých Budějovících a zanedlouho expanduje do Ostravy. Postupně se tak přibližuje požadovanému pokrytí.

Termín spuštění středovlnného vysílání zatím nebyl oznámen. Mělo by se tak stát nejpozději na přelomu září a října letošního roku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: