Hitrádio Vysočina zlepšilo podmínky svého streamu

radiovysocinaJihlavské Hitrádio Vysočina přešlo začátkem dubna k jinému poskytovateli vysílání přes internet. Počínaje druhým dubnem odešlo od portálu Play.cz a vrátilo se do nabídky ABradio.cz, kde je k dispozici i v rámci mobilní aplikace. Svým programem v éteru oslovuje 80 tisíc posluchačů denně a 166 tisíc posluchačů týdně. Na internetu je šířeno ve formátu mp3.

Hitrádio Vysočina je streamováno ve formátu mp3, který umožňuje být přehráván technologií HTML5, která je stabilnější a více imunní před ‚vrtochy‘ upgradů internetových prohlížečů, které někdy komplikují přehrávání Windows formátu wma. Hitrádio Vysočina lze také pustit v mobilní aplikaci ABradio, která je ke stažení zdarma v Google Play a iOS Appstore,“ říká project manager portálu ABradio.cz Jakub Šmejkal.

Mobilní aplikace ABradia navíc umožňuje poslech více než 80 FM a internetových rádií z České republiky a Slovenska v kategoriích podle hudebného stylu rádia zobrazování právě hrané skladby včetně obalu alba a poslech v různých kvalitách podle toho zda využíváte svůj datový paušál nebo wifi připojení.

Hitrádio Vysočina je zakládajícím členem rozhlasové rodiny hitrádií a nejposlouchanější stanicí ve svém regionu. Podle poslední vlny průzkumu RadioProjekt oslovuje 80 tisíc posluchačů denně a 166 tisíc posluchačů týdně.

radiovysocina

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. rdsman

    Vždycky přemýšlím, proč tato rádia musí streamovat třeba 192 kilobitů za sekundu, když reálná informační hodnota jejich vysílání v průměru odpovídá zhruba 10 bitům za sekundu. Na to, aby přehrávač vybral jednu z 50 skladeb, a na to, aby moderátor sdělil, jaké bude počasí, kdo má svátek a kdo se s kým vyspal, skutečně není potřeba větší datový tok.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .