Gama rádio tu s námi bude přesně jeden ro(c)k

gama_radiorockuAno, je tomu skutečně tak. Nejmladší rockové rádio v České republice oslaví ve čtvrtek 8. července přesně jeden rok od zahájení ostrého vysílání. Za tu dobu si získalo poměrně početnou posluchačskou základnu, v posledním výstupu poslechovosti se představilo Gama Rádio s výsledkem 15 tisíc posluchačů, kteří stanici naladí aspoň jednou týdně.

Mostecké Gama Rádio (se sloganem „Rádio rocku„) odstartovalo na frekvenci 107,9 FM ve středu 8. července. Před zahájením Gama Rádio prezentovalo, že chce připomenout a hrát všechno, co s rockem souvisí. „Posluchači tak na frekvenci Gama Rádia uslyší blues, rock and roll, country, jazz i hlavní rockové proudy včetně současných trendů,“ psalo se před zahájením na webu GamaRadio.cz. Ve stejný den spustila stanice i živý internetový stream ve třech klasických kvalitách.

Regionalita mosteckého Gama Rádia jednoznačně výhodou

Velkou výhodou je fakt, že v Ústeckém kraji žádné rockové rádio nevysílá. V září loňského roku nám Martin Knol, programový ředitel Gama Rádia, popsal, v čem se Gama Rádio liší od své konkurence: „Jsme regionální rádio a tudíž klademe velký důraz na podporu regionu. Ať už ve zprávách, v diskuzních pořadech právě s místními osobnostmi, v informacích ve vysílání nebo třeba v podporovaných akcích.“ A dodává, že hudební záběr je rozsáhlý: „Co se hudby týče, tak náš rozptyl je tak velký, co si jen kdo dokáže představit pod slovem rock. Od rockových začátků až po současnou hudbu. Od blues, country rocku, až po tu nejtvrdší hudbu. Samozřejmě program stojí hlavně na té rockové klasice, ale v podstatě se „neštítíme“ ničeho.

ROZHOVOR: S programovým ředitelem MARTINEM KNOLEM

Gama Rádio klade ve svém vysílání rovněž důraz na formát „Rádio na přání„. Více nám opět prozradil Martin Knol: „Z ohlasů víme, že naše rádio hraje v mnohých hospůdkách a na mnohých mejdanech. Pro posluchače je pak velmi lákavé pomocí bezplatných telefonátů a SMS zpráv utvořit si svůj mejdanový hudební playlist. Z tohoto důvodu jsme páteční a sobotní písničky na přání nazvali Pivní živáky, písničky na přání do hospod a na mejdany. A taky kvůli velkému zájmu jsme Pivní živáky prodloužili až do 23 hodiny,“ uvedl v září pro RadioTV Martin Knol. Každou hodinu ve vysílání přidává stanice i rubriku Rockerova taktovka, písničky na přání přichází ke slovu okolo tři čtvrtě.

Vraťme se zpět k regionalitě. Do programu se neustále hlásí regionální rockové kapely, které stanice výrazně podporuje. Pravidelně je zve do svého vysílání a hraje je. Druhý den v týdnu se nese s názvem Domácí úterý a hraje nejlepší český a slovenský rock od 60. let do dneška. Příznivci regionální hudby si však přijdou na své ve středu – Sazometná středa přináší ty nejlepší regionální kapely z Teplicka, Mostecka, Litvínovska, Chomutovska a dalších koutů serveních Čech. A protože obliba regionální hudby roste, od dubna nově se jim stanice věnuje i o víkendech. Nesmíme zapomenout na celou odehranou desku bez přerušení, každou neděli v pravé poledne ji uslyšíte bez reklam a přerušování.

K TÉMATU: Na Gama Rádiu více regionální hudby a druhá hospoda

V sobotu 13. března navíc Gama Rádio spustilo novou promo akci s názvem Rocková hospoda Gama Rádia, off-air akce se konala již třikrát. Po celý večer je pro všechny návštěvníky připravena muzika, ale také zábava v podobě soutěží, karaoke a logicky jsou připraveny dárky.

PSALI JSME: Gama Radio otevírá rockovou hospodu

Co přinese Gama Rádio posluchačům k prvním narozeninám?

První narozeniny Gama Rádia, rádia rocku, se budou oslavovat naplno ve výjimečném duchu. Od šesti ráno až do osmi hodin večer vám bude celý den hrát pouze písničky na vaše přání, informoval nás o tom programový ředitel Martin Knol. Tentokrát ovšem posluchači nebudou přát sobě a svým blízkým, nýbrž Gama Rádiu. „Zároveň budeme pouštět přání, která posluchači namluvili na bezplatný Gama záznamník,“ dodává ředitel Knol.

Stěžejní část oslav ovšem připadne až na sobotu 10. července, konkrétně v Mostě na Benediktu u pizzerie Dřevák. Oslavy prvních narozenin začínají přesně ve 14:00. Během dne se vám představí hned šest kapel z rozličných koutů severních Čech. Na akci vystoupí Sandra a její vembloudi (Most), Blue Rocket (Teplice), Pell Mell (Chomutov), Blues No More (Most), Joe Purple (Louny) a X-Left to Die (Chomutov). A to stále není vše, v rámci oslav proběhne též vyhlášení hned tří soutěží, které aktuálně probíhají ve vysílání Gama Rádia – soutěž Namaluj svého moderátora, soutěž o profesionální fotoaparát a také soutěž o moped.

O den později, tedy v neděli 11. července je připraveno Nedělní album, ovšem nebude obyčejné. Samozřejmostí speciálního dílu bude proud hudby bez přerušování a bez reklam, tentokrát ovšem půjde o výběr nejoblíbenějších songů lidí z Gama rádia s komentářem na stránkách Gama rádia. Nedělní album tak výjimečně nezahraje jednu desku z historie rocku.

Gama Rádio se i nadále snaží o co nejkvalitnější program, proto přechází na nový odbavovací rádiový systém Radio Spirit, který vyvinula olomoucká firma Enigma.

EXKLUZIVNĚ: Odbavovací systém RadioSpirit modernizován nejen pro lokální odpojení

Základní filosofie generování programu, tedy sledu jednotlivých audio souborů, byla generování playlistu v reálném čase. Zatímco ostatní odbavovací systémy vyžadovaly zdlouhavou přípravu nebo úpravu playlistu, reklamních mediaplánů a spoustu ruční práce, RadioSpirit dělá vše sám, a tvůrci měli záměr, aby byl plně automatický odbavovací systém nezávislý na člověku.

Co se Gama Rádiu za uplynulý rok podařilo?

Ačkoli je Gama Rádio nováčkem rozhlasového trhu, vypadá to, že se rozhodně neztratí. Vůbec první výsledky poslechovosti Gama Rádia nevypadají vůbec špatně, alespoň jednou týdně naladí severočeskou rockovou stanici 15 tisíc posluchačů, denně je to 6 tisíc posluchačů. S těmito výsledky je tak nejúspěšnějším nováčkem českého rozhlasového trhu za uplynulá dvě léta.

RECENZE: VOLUME DOPRAVA? – Kdo hraje ten nejlepší rock? (3.díl)

Nezbývá nic jiného než upřímně poblahopřát k prvním narozeninám a popřát do budoucna ještě více spokojených posluchačů.

Autor článku:

Komentáře (5)

 1. Jose

  Jo, jo. O tomhle lze jen říci, takhle má vypadat rádio. A takového jsme se u nás nikdy nedočkali. Ač tu vznikla, již 4 soukromá rádia. RCL, Euro K, Triangl, Dobrý den. Rocku se všechna bála a oblastních rockových kapel obzvláště a nechtěla s rockem, mít nic společného a také nikdy neměla. A tak nás musel přijít zachránit až pražský BEAT. Přeji GAMA a mostečákům vše nejlepší. Je vidět, že lidé u nich, to na rozdíl, od lidí u nás. Umí.

 2. Edison

  Zaujimavy clanok. Nevedel som, ze existuje take radio. Ked kliknem na Radio -> Vypis radii, ziadne take radio tam nevidim. Skusil som pre zaujimavost kliknut na Radio Beat, ktore tam ma uvedene 10 fungujucich vysielacov a 11. prideleny – Jihlavu. Avsak v diskusnom fore Beat 14. aprila nick Jose hlasi 30. prideleny kmitocet Radiu Beat.

  Kolko takychto utajenych radii este mate? Mohlo by sa pri prilezitosti svojich narodenin aspon dostat do toho „vypisu“. Dajte niekto link na *kompletny* zoznam radii, nech si aktualizujem svoj prehravac.

  1. Jose

   To jsi se teď probudil ne ? Vždyť tady o něm drbeme skoro denně už rok… Tedy vlastně asi tak rok a půl, protože se o něm zde drbalo už když mělo vzniknout a tak nějak se tušilo o čem to bude… No ale řeknu to jinak, jak zde nedávno také padlo, máme už na netu všechna rádia, co jsou na FM, takže ač mají jedinou frekvenci bůh ví kde, můžeš si je v pohodě pustit přes internet i u vás na Slovensku. To můžeš. Ovšem musíš na jejich vlastní stránky, tedy zadat do GOOGLE, RADIO GAMA. Protože my máme jen 3 portály, kde jsou radia AB RADIO, co patří MEDIA BOHEMIA, potom KOULE co patří LAGARDERE a potom PLAY.CZ a samozřejmě ne každé rádio je ochotné se vybavovat zrovna s někým z těhle tří. Tak si prostě vysílá na netu samo a ani na jednom z těch tří není. Takových stanic je víc. Třeba RADIO VALAŠKO to tam také nenajdeš. Ovšem mluvím jen o počtu rádií. Jinak samozřejmě GAMA je jedinečné, tím, že je rockové. Rockových máme pouze 9, včetně mutací/odnoží apod. Co se týče BEATU má 31 vysílačů, ale tři nejsou ještě v provozu./Písek, Děčín,Klatovy/.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: