Gama Radio hraje v Chomutově, ke konci roku plánuje několik speciálních off-air akcí

gama_chomutov

Severočeské Gama Rádio zprovoznilo 6. prosince druhý vysílací kmitočet pro město Chomutov o nominálu 89.7 MHz. Gama Rádio má dle Jihlavského DX Clubu v regionu větší pokrytí než konkurenční Radio Beat. Stanice si slibuje kvalitnější poslech v této oblasti. Dnes vás též zpravíme o vánončích a silvestrovských akcích, které pro své posluchači Gama Rádio chystá.

Gama Rádio v Chomutově na 89.7 MHz

Gama Rádio, „rádio rocku“, začalo v úterý 6. prosince večer vysílat na své druhé frekvenci. Po mosteckém nominálu 107.9 MHz byl zprovozněn technický prostředek Chomutov – 89.7 MHz s výkonem 200 W. „Od chomutovské frekvence si slibujeme zlepšení dostupnosti signálu a kvalitnější poslech Gama rádia právě v této oblasti,“ říká pro RadioTV.cz Martin Knol, programový a hudební ředitel Gama Rádia.

DOPORUČUJEME: Gama Rádio a ČRo 2 – Praha nově v DAB

Lokální chomutovský vysílač Gama Rádia vysílá z nedaleké obce Černovice, s anténou umístěnou na sile ZZN 411+45m. Výpočetní systém RadioLab uvádí zásah 27 160 potenciálních posluchačů. „Oproti Beatu v Chomutově má Gama větší pokrytí. V Litvínově, kde se signál 88.5 ztrácí v šumu, jde Gama 89.7 o poznání lepe. Sice bez RDS, ale ve stereu. V Mostě, v oblasti kde je výhled na Chomutov krytý vrchem Hněvín, či Širokým, není signál  obou radií žádný. V Oblasti Liščího vrchu (vyšší východní část Mostu), jdou obě  radia i s RDS bez výpadku. Po silnici E442 se signál Beatu vytrácel u odbočky na Vysokou Pec, Gama skomírala až u Komořan,“ píše Jihlavský DX Club na svém webu.

mp_gama11nAktuální pokrytí Gama Radia, prosince 2011. Zdroj: DXRadio.cz/JIDXC

Gama Rádio zaskakuje za Ježíška, konec roku slaví s posluchači

Gama Rádio chystá vánoční soutěž „NESPOLÉHEJ NA JEŽÍŠKA A ZAŘIĎ SI VÁNOČNÍ DÁRKY SÁM„. Jaká jsou pravidla? „Během zábavného odpoledne se bude na špičkovém závodním simulátoru projíždět okruh mosteckého autodromu. Nejrychlejší pilot dostane od nás Xbox Kinect, připraveny jsou další dárky. „Řidiči“ se musí předregistrovat – info na stránkách Gama rádia. Road Show se uskuteční v Centrálu Most ve čtvrtek 15. 12. od 14 hodin,“ přibližuje soutěž Martin Knol.

PŘEČTĚTE SI: Teleko zprovoznilo DAB na severní Moravě a ve Slezsku

Gama Rádio nebude šetřit na venkovních akcích mimo rozhlasový éter. Tradiční Rockové Vánoce s Gama Rádiem zažijete na chomutovském Náměstí 1. máje v rámci vánočních trhů. Přijít se podívat a poslechnout si chomutovskou bluecorovou kapelu X-Left To Die můžete v sobotu 17. prosince od 14.00. Odpoledne zpestří Christmas Special Live Set.

Mostecké První náměstí potom zažije Rockový Silvestr s Gama Rádiem, od 16.00 zahrají Blue Rocket z Teplic, pro všechny je nachystána spousta soutěží a dárků.

gama_soutez

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: