Frekvence 1 zavádí 24-hodinové moderované vysílání, bez Pomejeho

f1-seeman-knizkova-167

Celoplošné Rádio Frekvence 1 má v pracovních dnech plnohodnotné noční vysílání. Management stanice se po odchodu extravagantního spíkra Jířího Pomeje rozhodl obnovit moderované vysílání a do nočního proudu nasazuje dva nové moderátory. Novými hlasy jsou Otta Seeman a Jana Knížková.

Na změnu v programu upozornil Mediář.cz. Seeman má desetiletou moderátorskou praxi, noční vysílání by tak mělo znít profesionálně. Základem původní České noci s Jiřím Pomeje byla právě osobnost moderátora, který ale svou roli příliš nezvládal. Kolega Jakub Bouček, sám někdejší rozhlasový moderátor, který má v rámci RadioTV.cz na starosti recenze televizních a rozhlasových pořadů, k výkonu Jiřího Pomeje napsal, že místy znělo, jakoby šlo o vysílání školního rádia. Pomeje nezvládal základní práci s technikou a minimálně v úvodních měsících šel proti jakýmkoliv základním pravidlům moderace v komerčním rádiu.

Otta Seeman bude Českou noc vysílat každé pondělí, úterý a pátek. Jana Knížková bude mít prostor ve středu a ve čtvrtek. Česká noc vyplní celý noční vysílací čas, nově končí až v pět ráno.

frekvence1-knizkova-seeman

Autor článku:

Komentáře (5)

    1. Václav Kadlček

      Jsem pro.

    1. Václav Kadlček

      Zdravím, neměl jsem čas, snad to napravím. FMko pravidelně „nepočúvám“, ale zhruba vím co se na něm děje. Alternativní rádio může být dělané tak že i neznámé skladby k sobě sedí, tzn spojuje je určitý styl, třeba FM4 z Rakouska hraje povětšinou něco jako moderní elektronický sofrock, snadno se poslouchá a nenudí. A nebo naopak alt radio se snaží mít co největší záběr a skladby náročné, třeba Radio 1, které se těžko poslouchá z něhož se mi líbí jen pár pořadů. No a radio_FM je něco mezi R1 a FM4 spíše k FM 4 blíže a oproti němu zase ale nemá takovou praxi. Je to už několik let co ho znám a stále tam něco mění, ale i tak stále dobře provedená současná alternativní hudba. Nebo třeba ty večerní pořady některy den je tam World music, jindy tvdy rock, čili větší rozdíly mezi nima, oproti FM4. Přes den je na FM radiu rubrika Music Edukation. No bohužel signal u nas slaby, vpodstatě nenaladitelný, takže proto ho tak málo znám. Znam ale slovaka co je u nas a na intrnetu vyuziva kazdou chvili k posechu Radia_FM. Ja jsem se jenom styděl, že u nás si nemůže něco podobného pustit v terénu na FM. No celkově je videt, že Sro je více dělán pro lidi, zřejmě tam tolik nehájí soukromniky, aby je statní rozhlas náhodou nepoškozoval svým zajímavým programem. Třeba mě mile překvapil DEVIN, kde to není jen o složité vážné hudbě, v některých případech se to blížilo i k FMradiu. No takže závěrem FM je na dobré úrovni ale zkus ještě FM4 z tohoto druhu rádií je teď u mě číslo 1. Akorát ty ho nenaladíš asi 103,8, takže bych asi nejvíce času v tvém případě strávil s rádiem FM. Byť to vypadá zvláštně, ale ten tuner za to stojí, co to je vůbec zač, že to dokáže hrát FMradio?

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .