Ethno rádio se mění v Rádio Color. Bude hrát „hudbu všech barev“

radio_ethno_logoMenšinově zaměřené Ethno rádio po necelých pěti letech vysílání mění svůj název. V průběhu dubna se začne identifikovat značkou Rádio Color, která má vyjadřovat žánrovou různorodost ve vysílání. Hudba světa by tak neměla být převažujícím žánrem. Půjde o hudbu všech barev.

Změnu názvu tento týden schválila i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Bude se týkat obou lokalit, kde Ethno radio nyní vysílá – tedy v Praze (90,7 MHz) i Brně (99,4 MHz). „Nový název lépe vystihuje naše zaměření. Název Ethno byl v tomto případě velice úzký a některým posluchačům se nelíbilo, že ve vysílání hrajeme třeba Jarka Nohavicu, i když nespadá pod žánr etno. Přitom pouštíme i nahrávky interpretů, kteří nejsou u nás známí nebo se jejich písně jinde vůbec nehrají. Rozhodli jsme se tedy pro změnu názvu a nyní budeme hrát hudbu všech barev, samozřejmě i včetně etna,“ řekl serveru RadioTV.cz Miroslav Pýcha, provozovatel a spoluvlastník stanice.

Změna probíhá postupně. Stanice se už nějaký čas identifikuje sloganem „Color music“, v nejbližších týdnech se právě slovo Ethno z názvu vytratí úplně a přejde pouze do roviny jednoho z claimů. V názvu se objeví právě slovo Color.

Ethno rádio působí na pražském trhu od roku 2008, licenci získalo 8. dubna. O dva roky později mu RRTV přidělila i frekvenci v Brně. Licencovanou společnost Ultravox, s.r.o. vlastní mediální odborník, pedagog a někdejší člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Žantovský společně s firmou Joe Profi, kterou ovládá Miroslav Pýcha. Ten rádio Ethno od začátku programově profiluje i provozuje.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .