Dopolední vysílání Rádia Blaník slibuje velké novinky, Uhlíř a Svěrák si už od ledna notují

blanik_slunce_velkeRádio Blaník, nejposlouchanější regionální stanice v České republice, přichází v polovině ledna s první letošní novinkou ve svém programu. Tým Rádia Blaník totiž posílili přední osobnosti české hudební scény – Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák. S oběma autory si posluchači zavzpomínají na jejich dosavadní spolupráci. Už brzy se navíc máme těšit na další novinky v dopoledním vysílání.

Blaník chystá dopolední úpravy vysílání

V programu Rádia Blaník má dojít na přelomu ledna a února k několika úpravám stěžejních vysílacích časů. Ranní průvodce Pavel Kučera míří do dopoledního času mezi 8. a 11. hodinou – tento blok je z hlediska poslechovosti klíčový, jelikož jej zpravidla ladí nejvíce posluchačů. Jak uvedl v jednom z rozhovorů pro RadioTV programový ředitel rádia Daniel Rumpík, v Pavlu Kučerovi získal „jednoho z nejlepších rozhlasových moderátorů v této zemi, který navíc skvěle zapadl do blanické družiny a báječně šíří pohodu, dobrou náladu a nadhled mezi posluchače“.

Dobré ráno s Rádiem Blaník moderují od února dva osvědčené hlasy – Katka Pallayová a Martin Císař, zatímco Katku slýchají posluchači dosud dopoledne mezi 8. a 11. hodinou, Martin dělá společnost zejména o víkendech, loni vůbec poprvé moderoval hlavní silvestrovský program. Jak Martin Císař, tak Katka Pallayová patří mezi stálice programu Rádia Blaník, Martin je členem týmu stanice dokonce už od samotného počátku vysílání, tedy od roku 1999. Společné osvěžení ranního vysílání slibuje mnohé nečekané momenty plné překvapení.

Uhlíř a Svěrák poprvé s pořadem v rádiu

V programu Rádia Blaník se usídlila velká novinka – Blanické notování s Uhlířem a Svěrákem. Pánové Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák se společně potkávají ve vlastním rozhlasovém pořadu vůbec poprvé, jejich premiérová rádiová spolupráce je na programu každé úterý v 15.10. V jednotlivých vydání zavzpomínají na jednu ze svých známých písniček. Ta hned poté zazní přímo ve vysílání.

PSALI JSME: Rádio Blaník nově v Domažlicích na 101 FM

Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák si v letošním roce připomínají již neuvěřitelných čtyřicet pět let své spolupráce! „Je symbolické, že toto krásné výročí oslaví právě na Rádiu Blaník svým historicky prvním společným rozhlasovým pořadem,“ prozradil programový ředitel Daniel Rumpík. Posluchače tak čekají nejen jejich oblíbené písničky, ale každý týden budou mít jedinečnou možnost nahlédnout do pracovní kuchyně této známé autorské dvojice.

Z ARCHIVU: Rádio Blaník zahájil Vánoční setkání, vydává kalendář a vánoční CD

Ačkoli oficiálně byl program spuštěn v úterý 17. ledna 2012, pilotní epizodu nasadilo Rádio Blaník už v pátek 13. ledna. Autoři nového pořadu byli současně víkendovými hosty vysílání. Přepis rozhovoru najdete na webu www.radioblanik.cz.

kalendar_blanik_2

Rodinný kalendář má přes 10 tisíc posluchačů

Rádio Blaník a Centrum Paraple děkují všem, kteří pomohli dobré věci – Rodinný kalendář Rádia Blaník na rok 2012 si zakoupilo více než 10 tisíc posluchačů. Čistý výtěžek z prodeje kalendářů činí po odečtení nákladů na výrobu a distribuci 140 180 Kč. V pondělí 16. ledna krátce po 16. hodině předalo rádio přímo ve vysílání výtěžek z prodeje paní Aleně Kábrtové, ředitelce Centra Paraple.

K TÉMATU: Rádio Blaník předalo Centru Paraple výtěžek z prodeje kalendáře

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: