Digitální vysílání alternativního Radia 1 umožní příjem v autě i mimo Prahu

radio-1-koza-651

Pražské alternativní Radio 1 se snaží zlepšit povědomí o digitálním příjmu. Nyní můžete tuto stanici naladit díky DAB+ v Plzeňském, Jihočeském a Karlovarském kraji. Většina mimopražských posluchačů však „ladí“ tuto stanici přes internet.

Radio 1 vysílá v multiplexech společnosti RTIcz v L-pásmu z vysílačů Plzeň, České Budějovice a Klínovec. Na Plzeňsku a v jižních Čechách je vyzářený výkon 2kW, na Karlovarsku 4kW. Podle teoretických výpočtů zasahují vysílače 600 tisíc obyvatel. Digitální vysílání je pro tuto stanici víceméně imageová záležitost, většina mimopražských posluchačů si Radio 1 naladí přes internet. Nicméně jde o cílovou skupinu se zálibou v nových technologiích, a tak může část posluchačů mít motivaci pořídit si pro poslech Radia 1 i digitální přijímač.

Vysílání přes DAB nicméně umožní příjem v automobilu i mimo Prahu, jelikož streamingový poslech přes mobilní data není zatím dostatečně spolehlivý. Novější modely automobilů disponují digitálními přijímači, je ale potřeba disponovat přijímačem, který podporuje L-pásmo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .