Dance rádio už plně pod hlavičkou Lagardere, chystá nový web

Pražské taneční Dance rádio převzala mediální skupina Lagardere kompletně pod svá křídla. Spolupráce se společnostmi Dance factory a Czech computer skončila k 1. lednu letošního roku a Lagardere se rozhodla provozovat Dance rádio zcela samostatně. Programový ředitel Lumír Skokan nicméně v týmu zůstává a bude vysílání řídit i nadále.

dance-radio-651

Internetové rádio, které to nepřímo dotáhlo do éteru

Dance rádio původně zakládal před pěti lety právě skokan společně s firmou Czech computer, jež byla investorem stanice. Projekt startoval na internetu za vydatné mediální a marketingové podpory, k níž dopomohla i skupina Verona. Dance rádio se soustředilo na vysílání na internetu a v kabelových rozvodech. Do klasického éteru se mu ale nedařilo proniknout.

Vše se změnilo začátkem roku 2010, kdy se tým Dance rádia domluvil na spolupráci se skupinou Lagardere. Ta mu vyčlenila frekvence skomírajícího urban dance rádia DJ, které působilo v Praze na 89,0 a 102,9 MHz. Na těchto frekvencích původně působilo Inforádio, které mělo být podle mediálních vyjádření prezidenta skupiny Michela Fleischmanna první soukromou zpravodajskou stanicí. Samotný projekt ale se zpravodajstvím ve větší míře nepočítal, licenční podmínky byly stanoveny poměrně volně. A tak se Inforádio postupně přeformátovalo z informační stanice na hudební Info DJ rádio. Posléze změnilo název na Radio DJ a začalo cílit na “nemainstreamovou populaci, která spojila život s velkoměstem”.

dance_opravdove_tan_radio

V roce 2010 vzniká společný podnik Dance rádia a Lagardere

Rozhodující změna přišla v lednu roku 2010, kdy Rada pro rozhlasové a televizní vysílání povolila další změnu názvu a licenčních podmínek, tentokrát na Dance rádio. Nešlo ale o nový projekt skupiny Lagardere, nýbrž o navázání programové spolupráce právě se společností Czech Computer, potažmo Dance factory, kam byl provoz projektu následně převeden. Společnost Max Loyd, která vlastnila licenci Rádia DJ, zůstala i nadále formálním provozovatelem Dance rádia na pražských terestrických frekvencích. Program ale exkluzivně dodávala právě firma Dance factory jako jedna ze servisních organizací. Dance rádio začalo v rámci skupiny Lagardere cílit na posluchače ve věku 15 až 35 let.

Dance rádio přechází plně pod Lagardere

Od letošního roku přichází k zásadní provozní změně. Server Mediář.cz uvedl, že smlouva se společnosti Dance factory coby dodavatelem obsahu s minulý rokem skončila a skupina Lagardere začala kompletně provozovat tuto stanici ve vlastní režii. „S touto změnou je spojená aktuální reorganizace Dance radia, v jejímž důsledku odešlo i několik moderátorů a skončily některé pořady,“ uvedl web. Programový ředitel Lumír Skokan nicméně zůstal i v novém týmu Dance rádia. „V budoucnu chceme být více vidět, abychom získali možnost oslovit i nové posluchače,“ řekl k aktuálním změnám.

Skupina Lagardere nyní pracuje na výrazné reorganizaci dvou svých stanic. Kromě zmíněného projektu Dance radio mění svůj programový profil i Rádio Bonton, které se bude více zaměřovat na českou a slovenskou tvorbu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .