Další odchody z české BBC: k redaktorům se přidala i produkční

bbc-logo-167Svůj odchod z české BBC, potažmo Rádia Zet, včera potvrdili další spolupracovníci projektu. Skupina Lagardere postupně hledá nové spolupracovníky i šéfa stanice, za kterou prozatím zodpovídá ředitel sesterského Rádia Frekvence 1 Miroslav Škoda.

Včera v průběhu dne byly potvrzeny odchody překladatelky Zory Neoralové a redaktorky Barbory Kreuzerové, o nichž server RadioTV.cz psal už v pátek. Šéf projektu BBC/ZET Mirek Škoda tehdy oba odchody nepotvrdil. Řekl jen, že Neoralová i Kreuzerová má stále platnou smlouvu do konce letošního roku. Potvrdil však odchod dvou nejvýraznějších postav české BBC – editora Petra Nosálka a redaktora Ondřeje Černého. Skupina čtyř se navíc rozšířila o další dvě jména – končí tvůrce magazínu Koktejl Alexandr Mikšovic a produkční Marie Řezáčová.

Vedení Lagardere nevidí problém v nestandardních formách inzerce

Většina odcházejících spolupracovníků nesouhlasí se způsobem, jakým hodlá skupina Lagardere prodávat inzertní prostor ve vysílání české BBC. Kromě standardních reklamních spotů a sponzorských vzkazů totiž nabízí inzerentům možnost natočit a umístit do programu propagační krátké pořady a rozhovory. Rizika této formy propagace jsme rozebrali ve včerejším článku: Lze dělat zpravodajské rádio, když prodávám pořady sponzorům?

Nynější ředitel projektů BBC a ZET Miroslav Škoda v těchto formách inzerce problém nevidí. „Inzerce je a bude běžnou součástí vysílání. Inzertní projekty jsou ale jednoznačně označené a nikdo nezasahuje a nezasahoval do redakčního obsahu. Redakce je striktně oddělená od prodeje reklamních a marketingových produktů (…) a redaktoři s obchodníky prakticky nepřijdou do styku,“ uvedl pro web Mediář.cz.

PSALI JSME: Skupina Lagardere potvrdilo odchod Ondřeje Černého a Petra Nosálka z české BBC a projektu ZET

sluchatka_mikrofon_01

Hledá se nový šéf pro českou BBC / ZET

Pro server RadioTV.cz ještě v pátek večer řekl, že s odchodem nejvýraznějších osobností nemá problém. Na projektech rádia BBC a portálu ZET.cz nyní pracuje tým přibližně 20 lidí a každý z nich je nahraditelný. „Rádio BBC a portál ZET.cz jsou unikátní projekty skupiny Lagardere Active (LARI ČR) a spolupracovníky vybíráme výhradně podle znalostí a dovedností, nikoliv podle vazeb na jiné projekty či bývalá angažmá,“ vyjádřil se Miroslav Škoda pro RadioTV.cz.

Skupina Lagardere nyní intenzivně hledá nového šéfa pro projekty Rádia BBC a ZET.cz. Osloven měl být někdejší šéfredaktor Rádia Česko Václav Sochor, který léta pracoval i v české redakci BBC a byl jedním z kandidátů pro vedení BBC pod křídly Lagardere. Následně se stal šéfredaktorem týdeníku Marketing&Media. V průběhu včerejšího dne se Václav Sochor veřejně vyjádřil, že pokud by nyní dostal nabídku od Lagardere, nepřijal by ji. Další oslovenou osobností má být Hana Andělová, nynější dramaturgyně pořadu Otázky Václava Moravce. S ní prý Lagardere vyjednává již několik měsíců, ale bezúspěšně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: