Co přinese léto do vysílání rádií skupiny Media Bohemia?

media_bohemiaAUDIO UVNITŘ – Přes léto vám na RadioTV přinášíme bohatý servis mapující akce všech českých rádií. V dnešním přehledovém velkém článku se blíže podíváme na rádia skupiny Media Bohemia. Rádio Blaník rozdává deset zájezdů na Krétu za české písně, Fajn Radio vysílá 30 sekund slávy, Rock Rádia hledají „rockový kočky“, Hitrádia informují o předních českých festivalech. A co dál?

Hezky česky na Rádiu Blaník celé léto!

Za tři české písničky můžete jet s Rádiem Blaník na Krétu zcela zdarma. Jak už jsme psali minulý týden, Rádio Blaník rozdá během prázdnin deset zájezdů pro dva dospělé a dvě děti s all inclusive na Krétu v rámci soutěže Za tři české za sluníčkem. V červenci se hraje s těmito třemi songy: Hana Zagorová, Standa Hložek, Petr Kotvald  –  Ahoj léto; Václav Neckář  –  Léto mé; Helena Vondráčková  –  Léto je léto. Jakmile uslyšíte výherní kombinaci zaznít bez jediného přerušení jinglem či moderátorem a dovoláte se jako první na číslo 800 109 109, výhra je vaše. V úterý 13. července krátce po poledni vyhrála i posluchačka Sandra z Pardubic, která původně chtěla vyrazit s přítelem do Chorvatska, ovšem po výhře zájezdu na Krétu změnila plány.

K TÉMATU: Východočeské Rádio OK se transformuje na Blaník

Také první výhra putovala do východních Čech, odkud Rádio Blaník vysílá teprve od začátku července letošního roku (předtím zde působilo Rádio OK s totožným formátem). Soutěž končí v srpnu 2010, více informací najdete zde.

Léto roku 2010 s Rádiem Blaník se ovšem tradičně nenese jenom ve znamení hudby ve vysílání. Rádio Blaník vyjíždí za svými posluchači do měst, kde jej poslouchají. Letní slavnosti Rádia Blaník loni navštívilo přes sto tisíc návštěvníků. Od 14:00 na vás čeká odpoledne plné atrakcí, stánků či rekordů s agenturou Dobrý den. V pozdějším odpoledni budete moci zhlédnout vystoupení předních českých interpretů. Nechybí ani soutěže či zlatý hřeb ve formě ohňostroje. Nejbližší akce se koná 17. července v Třebíči, kde vystoupí Josef Vágner, Jarda Hypochondr, Kamélie a Petr Spálený s Apollo Bandem. Kompletní seznam akcí hledejte na webu Rádia Blaník.

SELF-PROMOTION: LETNÍ SLAVNOSTI 2010 (17.7. Třebíč)

Rádio Blaník nezapomíná ani v létě na speciální víkendy věnované populárním českým zpěvákům, zpěvačkám či skupinám. Protože Michal David slaví tento týden kulaté padesáté narozeniny, nesmí chybět ani na Rádiu Blaník. Po celý víkend se budou hrát jeho největší hity, přijde dokonce i osobně do studia. O víkendu dává stanice výběr jeho největších dvaačtyřiceti hitů  na 2 CD a DVD se záznamem koncertu v Lucerně. Až o víkendu zazní song Michala Davida, volejte na číslo 800 109 109 a budete-li první v pořadí, výhra je vaše.

blanik_leto2010

Fajn Rádio vám dá 30 sekund slávy a cestu na ostrov rozkoše

Osmnáctihodinový taneční maratón Pleasure Island 2010 je první z letních akcí sítě Fajn rádií. Vystoupí tu světové hvězdy jako Paul van Dyk, Markus Schultz a dalších 70 DJ na sedmi podiích. Lístky zdarma můžete získat právě ve vysílání Fajn Radia. Soutěží se od středy do pátku v pořadu Party Time (21:00 – 24:00). Posílejte SMS ve tvaru FAJN (mezera) PARTY (mezera) VAŠE JMÉNO A MĚSTO, to vše odešlete na 900 06 03 (cena jedné SMS jsou 3 Kč). Právě v proudu Party Time se vyhlašují výherci. Pleasure Island 2010 se koná 24. července v Hradci Králové.

POSLECHNĚTE SI: 30 SEKUND SLÁVY (13. července 2010, Fajn Ráno)

V červenci vtrhla do éteru i další reality-show s názvem 30 sekund slávy. Fajn Rádia nabízí prostor 30 sekund ve svém vysílání, můžete je využít zpěvem, rapováním, smíchem i pláčem, vyznáním lásky – jednoduše čímkoli, co zaujme. Stačí zavolat na „Linku slávy224 409 664 a máte možnost oslovit desítky tisíc posluchačů.

PSALI JSME: Chcete 30 sekund slávy? Fajn Radio vám je dá!

Fajn Radia cílící na nejmladší generaci (15 – 35 let) pokračují i s velkými off-air promo akcemi a to především tam, kde nedávno získala nové frekvence (jmenujme Karlovy Vary či Beroun). Bližší informace nejsou prozatím veřejné. Na závěr dodejme, že Fajn Radia nasadila i letní grafiku v podobě upravených jinglů s letními motivy.

fajn_leto2010

Hudební festivaly dominují letnímu programu Hitrádií

Hitrádia jsou založena na formátu Adult Contemporary a zaměřena primárně na posluchače ve věku 25 až 45 let, tedy na mladé dospělé, kteří už ve většině případů mají rodinu. K nejvýznamnějším promo aktivitám tak logicky patří partnerství s festivaly, jejichž zacílení odpovídá preferencím těchto posluchačů. Mediální partnerství Hitrádia vyhrazují festivalům jako Sázavafest, Open Air, České hrady.cz a především Colours of Ostrava. Na posledně zmíněném festivalu mají Hitrádia i svůj vlastní stan.

K TÉMATU: Stanice skupiny Media Bohemia posilují pokrytí, plánují další akce

Hitrádia nabízí posluchačům podrobný informační servis o festivalech, jejich programu a interpretech přímo ve vysílání, samozřejmostí jsou i výhry volných vstupenek na jednotlivé festivaly. Co dalšího v této souvislosti Hitrádia plánují? „Hitrádia nabízejí posluchačům také přidanou hodnotu v podobě služeb: odvoz batohů z nádraží, VIP toalety, na Open Air Hitrádio Camp s ubytováním, sprchami apod. zdarma a s možností rezervace místa,“ říká pro RadioTV Lukáš Novák, tiskový mluvčí skupiny Media Bohemia. Přímo na místě je pro rodiny s dětmi uzpůsoben i doprovodný program (malování na obličej, fotografie na památku a další).

JINGL: HRAJEME LETNÍ HITY (HITRÁDIO ORION)

Hitrádia přináší svým posluchačům i večerní vyjížďky na kolečkových bruslích městy Praha, Ostrava a Olomouc. Vyjížďky (tzv. BladeNIghts) probíhají přes celé prázdniny, v čele kolony jede promo vůz s moderátorem.

Letní nálada vládne také vysílání Hitrádií – program, zvuková grafika i hity se převlékají do letního oděvu. Navíc v rámci vysílání probíhají soutěže ve spolupráci s partnery, zmiňme Hasičky žízně, posluchači soutěží o pivo z partnerských pivovarů.

PSALI JSME: Hitrádio Vysočina hledá nej hit uplynulých 15let

Hitrádio Vysočina pokračuje během léta s programem Hit patnáctiletí. Patnáct let oslaví Hitrádio Vysočina 9. října 2010, a právě proto s posluchači pátrá po tom největším hitu. Každý týden se bude stanice věnovat právě jednomu roku, každou druhou hodinu ve vysílání zazní jeden hit z roku, který na daný týden připadl. V pátky rozdává stanice i kompletní výlet pro celou rodinu na program do Western parku v Boskovicích a to hned dvěma rodinám. Na internetu můžete přihlásit svou obec do akce „Veselice s Hitrádiem Vysočina„. Více informací hledejte zde.

POSLECHNĚTE SI: OTO A OLINA (LETNÍ PROMO)

Rádio City nezaostává, kromě již zmíněné akce BladeNight, která se koná v sobotu 17. července v Praze, pokračuje i ranní rubrika Oto a Olina. Ani o prázdninách nehraje Rádio City v době od 9:00 do 17:00 žádný hit dvakrát. Pokud ovšem hudební dramaturg toto pravidlo poruší, vy ho odhalíte a zavoláte na linku 12 937, získáte romantický víkendový pobyt. Celý tento týden se soutěží o lístky na Sázava fest.

K TÉMATU: City s Krokodýlem slibují – Ani jeden song 2x

hitradio_leto2010

Rock Rádia hledají Kočky rocku, vyjíždí s Rockovými pumpařkami

Patrně nikoho nepřekvapí, že Rock Rádia nechybí na klíčových rockových festivalech jako jsou Czech Rock Block, Baisin Fire Fest, Přeštěnice 2010, Šumava Rocks a jiné. Celé léto Rock Rádia vyráží za svými posluchači do regionů, v nichž má „rocková rodina“ signál.

K TÉMATU: RockRádia s Kočkou ro(c)ku a Rockovými pumpařkami

Mezi letními promo akcemi nesmíme zapomenout na Rockové pumpařky. Hostesky Rock Rádií jedou za posluchači, aby jim na vybraných čerpacích stanicích umyly okna (a to jak osobních, tak i nákladních). Potkávat je můžete celé léto v jižních, západních a samozřejmě i středních Čechách.

JINGL: ROCKOVÉ PUMPAŘKY (Rock Rádio Gold)

Podle RockRádia má ovšem nejzajímavější akcí být soutěž „Kočka Ro(c)ku„. Celé rádio společně s posluchači budou v létě pátrat po nejkrásnější, nejzajímavější a nejoriginálnější posluchačce. Pánové mají posílat fotku svých kamarádek, manželek, milenek či přítelkyň na adresu kocka@rockovyradio.cz. Samozřejmě, že se ženy mohou přihlásit i osobně. Nejhezčí „kočka“ získá dovolenou pro dvě osoby a bude tváří Rock Rádia celý příští rok. Termín uzávěrky je poslední červencový den. Zúčastnit se mohou ženy od 15 do 99 let. Více informací hledejte na webu RockRádií. Soutěž bude probíhat jak ve vysílání, tak na webu Rock Rádií za významné podpory sociální sítě Facebook.

SELF-PROMOTION: KOČKA RO(C)KU (Rock Rádio Gold)

Pokračují i speciální dny věnované vždy jednomu interpretu. Rock Rádio vás zve na taková jména jako Jim Morrison, Bill Haley, Ringo Star, Courtney Love, Joe Satriani, Carlos Santana nebo Mick Jagger. Rock Rádia na léto chystají outdoorovou kampaň navazující na slogan „Rock je slušná muzika„. V přípravě je i jeden guerilový projekt a prý „by z něj měl radost i Che Guevara„.

PSALI JSME: Marek Janda – hvězda se zářnou budoucností?

rockradio_leto2010

Autor článku:

Komentáře (22)

  1. juko

   Ondřeji, co se vám konkrétně nelíbí na dnešním článku? Nemáme o psát o Hitrádiích jen proto, že je vy sám nemusíte? Tenhle web je součástí skupiny Media Bohemia, to nepopíráme. Nevidím ale důvod, proč bychom měli o promoaktivitách této skupiny mlčet.

  2. ONDREJ K

   JEN TO ZE O MEDIA BOHEMIA TU PISETE NEJAK MOC!A K TEM HIT SIT RADIIM JEN TO ZE KAZDY NORMALNI CLOVEK MUSI UZNAT ZE HIT RADIA ZABILA DOST DOBRYCH RADII. VAM SE PROGRAM HIT RADII LIBI?

  3. juko

   Ja chápu Hitrádio jako produkt s přesným zacílením, a osobně jsem mimo dané cílové skupiny takže jej poslouchám jen z profesního hlediska, stejně jako mnoho dalších stanic. Ale pokud se mě ptáte jako posluchače, tak nejvíc inklinuji k rakouskému FM4 nebo k jiným rádiím ze zahraničí.

 1. Barka

  Jak mohou být Hitrádia přesně zacílené, když každý týden hrábnou někde jinde.
  Protože nestojí za naladění, tak hned experimentují s rockem , další týden s další
  hloupostí. Šahají po všem, co poslouchají posluchači ne rádiích jiných.
  Pokud budeme hovořit o zacílení , tak Beat je jen rockový, D dur vážný atd.
  O Hitrádiu se dá říct, že nikdo ještě nezjistil, pro koho vlastně hrají.

  1. JJB

   pane kolego, neplette si format a cileni. to jsou dve vyrazne odlisne veci.

  2. Barka

   Dovoluji si podotknout, že pokud někdo na Hitrádiu udělá rockový víkend, tak asi
   hledá rockery. To by mělo být nějaké to zacílení. Jelikož ale hraje Hitrádio každý
   druhý den z jiného soudku, tak mizí formát. Víc nejsem schopen pochopit. Jestli ale
   někomu tohle vyhovuje , tak proč ne. Že spolknuly frekvence atd. je už jinde.

 2. jerabek

  Já také souhlasím s názorem,že ty Hitrádia zabili některá velice slušná rádia.A jakou skupinu posluchačů vlastně ty Hitrádia zasahují?O tom,že jsou přesně zacílené skutečně pochybuji.Oni opravdu hrají velice zvláštně,chvíli rock,potom zase nesnesitelný popík atd.Takže také nechápu,jak mohou být Hitrádia přesně zacílené!Podle mého názoru jsou o ničem.Toť můj názor.

 3. JJB

  Ono s tím zabíjením slušných rádií je to také trochu dvojsečné. Je pravda že řada stanic byla zasíťování vlastně donucena ukončit vysílání, jenže proč dávat vinu tomu kdo je koupil?
  Netrpím sice žádnou zvláštní láskou k „síťování“, jenže řada oněch původních rádií neměla finančně na růžích zrovna ustláno a pro jejich majitele byl odprodej logickým řešením. Takže mluvit o zabíjení slušných rádií je trochu přehnané. Nezapomínejte, že rádio je především byznys.

  A jen ještě jedna prosba. „ty Hitrádia zabili“? trochu čestiny prosím :-)

 4. jerabek

  Ano,já celkem chápu,že některá rádia měla třeba finanční potíže,ale proč to muselo jít takhle k horšímu?Vždyť tyhle Hitrádia nebo Fajn rádia,co to vlastně nabízí?Když si vzpomenu na takovou Zlatou Prahu,která,ačkoliv hrála hudbu,kterou jsem zrovna dvakrát nemusel,tak ale měla poměrně dobrý program!Ale co z toho udělali to Fajn rádio,tak mě to vůbec nezajímá!Jen těch hitparád!Teď houby!A jen tak mimochodem,u nás ve městě je Hitrádio bejvalá stanice Labe!Což nebylo nic jiného,než trapná kopie Blaníku!

  1. Jose

   A ono to šlo k horšímu ? Tedy jinak. Naprostou pravdu má p.Barka, který zde hodnotí Hitrádia jako kočkopsy bez cílení, formátu. Prostě totální chaos, každý pes jiná ves a zmatlané… Zcela neuvěřitelným amatérským nebo tím nejšetřivějším a nejodfláklejším způsobem… Páté přes deváté…Nejedlost prvního stupně… To jsou Hitrádia a jejich charakter. Vytřískat prachy, za nic… Ale, položme si otázku jinak … Zničila ona něco ? Respektive bylo tam to původné lepší ??? Fakt… Marně jsem vzpomínal, které, že to… Jako Blaník je jasný, ten ničil a devastoval. Ten zničil KARROLINU a ten zničil ELDORADIO. Obě byla přínosná rádia s folkem a country. Ale marně jsem přemýšlel, co vlastně zničila Hitrádia ? Vždyť tam, kde jsou, tak nic nebylo…Byly tam úplně stejné a zcela stejně odporné sračky, zcela stejného nechutenství a kalibru a Hitrádia jsou jen jejich zcela logickým pokračováním… Čili víme, že BLANÍK ničil. TO JE NIČITEL. Víme, že ničila FAJN, tedy zmíněnou Zlatou Prahu třeba. Ale, co vlastně ničila HITRADIA ? Na konec jsem po dlouhém hledání jedno našel. Tedy AZ RADIO. Ano to bylo dobré rockové rádio a nyní je z něj Hitrádio. Ovšem za to mohou především ti majitelé toho AZ Radia. Oni se hnali do Media Bohemia. Pak se tam zase přestali hnát. Rok přešlapovali a pak tam vlezli. Ovšem jen část. Ta druhá se nazvala Rock Max a jede v rocku dál. Takže to nebyla celá škoda, ale jen taková půl škoda. Tedy došlo ke zničení frekvence AZtka v Brně. Ale ta zlínská pokračuje. No a pak už jsem nic hodnotného u těch minulých nenašel. Takže závěr je, že je mi srdečně fuk jestli tam byla vesnická sračka jakási nebo dnes je tam sračka Hitrádio ani jsem tim nic nezískal ani jsem tím nic neztratil. Ale chtěl bych závěrem podotknout, že i MEDIA BOHEMIA mají jedno dobré rádio a to OLDIES RADIO. Je jen k jejich škodě a pitomosti, že má pouze jediné 2 frekvence a to v Praze a Táboře a neprosazují ho více nežli své podstatně horší projekty jako jsou Hitrádia, Fajn rádia, Blaník a Rock Radia.

 5. jerabek

  Ano,p.Barka má zajisté pravdu!Já s ním také souhlasím.Hitrádia jsou skutečně o ničem!To skutečně nemá žádný formát!proto mě to tak štve!proč to tak musí být?Proč takovéhle stanice,které nic nenabízejí?Vždyť tohle je jen otravování v éteru!Jinak naprosto souhlasím,Oldies rádio,to je skutečně stanice,kde hrají hudbu!Bohužel,má jen ty dvě zmíněné frekvence a to je opravdu škoda!To je také jedna z věcí,které mě dokáží vytočit.Když se konečně najde stanice,která hraje hudbu a ne trapné popové výrobky,tak má zase jen dvě frekvence!Takže,když si chci pustit Oldies rádio,bohužel,pouze přes internet!

  1. Barka

   No a já zase musím souhlasit s Vámi, protože poslouchám Oldies radio každý den.
   Tam se člověk nesplete. Patří mezi mých 5, které mám opravdu rád. Oldies,Beat,Gama,
   Hey a slovenský Aligátor.

  2. Jose

   Já souhlasím naprosto a bez jakékoli připomínky s prvním třemi a mám je přesně v pořadí, jak je napíši, tedy Beat, Gama a Oldies. Nesouhlasím moc s Hey, to mám docela vzadu. Tedy stále je to rockové rádio. A stále jsem schopen ho vydržet. Ale je dost slabé. To už je mi osobně milejší Haná Sky Rock a Rock Max. A když bych chtěl jít ještě dál, tak pak snad Rock Zone a po něm další produkt Media Bohemia, tedy Rock Radia. A teprve až za to bych dal soudobé Hey. Zahraniční, tedy ani Aligatora, zde neposuzuji. Jako zde neposuzuji Rock Antenne a Caroline a Rock Z a další a další, třeba Virgin Classic Rock nebo Planet Rock atd. Je jich mnoho…Ale my jich máme na FM rovných 9, což sice vypadá na první pohled skvěle. Ale mimo Beatu a Hey disponují všichni jen pár frekvencemi. A Beat jich sice má 31, ale jsou to vysílače o 200W a kolikrát to není slyšet ani po celém městě, kde to je.

  3. Jose

   Protože moje stránky na Tiscali byly dlouho nepřístupné, díky jejich poruše, nemohl jsem je aktualizovat, což nemohu do teď, pro změnu z jiných důvodů. Takže jsem vyrobil jinou zde http://web.telecom.cz/emerson/ snad jsem na nic nezapomněl, ale je to možné, nevím jestli jsem zachytil zpětně vše, co za tu dobu té nepřístupnosti stalo…ohledně rocku na českém FM.

  4. Jose

   Tak těch 31 Beatu už neplatí, viz. DISKUSE. Dostal totiž od RRTV další 4.
   Takže by jich měl 35. Ale různě na NETu se dočítám, že prý dostal ještě i Kladno a že by jich měl tedy už 36. Ale nemůže na str. RRTV najít, kdy jako měl dostat to Kladno. Asi už jsem slepý…

 6. Barka

  No já nějak neberu Slovensko za cizinu. Navíc na Aligátoru prakticky nemluví , ale
  jenom hrají. I když bych měl proti nějaké výhrady, beru ho jako dobrý počin. Hey
  se nechá poslouchat a kolikrát ho pustím hlavně po Beatu , abych si odpočinul od
  reklam a zbytečného kecání.

  1. Jose

   To Hey je takové strašně nevyzpytatelné, řekl bych, že jsou tam velké výkyvy. Někdy hrají opravdu dobře a fakt se to nechá třeba i dvě hodiny poslouchat, jindy hrají takovou serii sraček, po sobě, že to prostě poslouchat nejde. A na Beatu by nikdy nic takového nedopustili, hrát takové nerockové hovadiny. Na víc mi tam silně vadí, ti žvanilové typu Evropa 2, co se do rockové stanice vyložení nehodí, nepatří tam a je to jako pěstí do oka. Co jsem vypozoroval tak se nechají tak nějak poslouchat, ti před obědem. Ti ranní jsou šílení a ti večerní taky. Odpolední jsem snad ještě nikdy neslyšel. To už je fakt ta Haná Sky Rock zajímavější. Tam nemluví skoro nikdo, takže tam nikdo ničím nestraší a neprudí a kolikrát mají vybrané daleko zajímavější věci, nežli Hey, někdy blízko právě Oldies rádiu, tedy jedou třeba několik hodin jenom různé staré pecky z Blues, jako Mayall, Clapton atd. Takže je to pak velmi přijemné. Samozřejmě i tam se musí člověk trefit. Ale dá se tam trefit i do Classic Rocku typu Purple a spol. A dá se tam taky trefit až někam do poprocku nebo naopak až do folkrocku. Takže je to také takové všelijaké, ale někdy se jim to, hodně povede.

  2. Barka

   Ano, na Beatu pitomost nezahrají. Na všech ostatních jo. Hey je ráno neposlouchatelné
   a samozřejmě se musí člověk trefit, ale to mě nevadí, protože stačí zmáčknout předvolbu a je to zase v pohodě. Takže se dá celý den vybírat z dobrých stanic.
   Holt někdy musíme přeladit.

  3. Jose

   Ano v případě, že používáš netový rozhlasový přijímač. Já mám z tohoto důvodu vyrobenu tuhle stránku. http://web.telecom.cz/emerson/ Tak se mohu z domova, z práce, od rodičů, odkudkoli připojit pouze na ní a nemusím nikde nic hledat. Už ji využívají i dva moji známí, protože je to pro ně také nejjednodušší. Ovšem tohle platí jen, když máš netové radio nebo když si to dáš do předvoleb nějakého softwarového playeru ať již pod Wokny nebo pod Linuxem. Prostě ano, pak si vesele zacvakáš a není to zrovna nejlepší na jednom, jednoduše přepneš jiné. Tímto způsobem výběr je. Ovšem to je TAKE JEDINÉ A POSLEDNÍ MÍSTO, KDE TEN VÝBĚR JE. Vlastně by šel INTERNET nazvat, místem poslední záchrany. Protože samozřejmě všude jinde to není. DRM a DAB+ u nás do dnes nevysílá. Na FM pak mám výběr pouze ze dvou tedy BEATU a HEY. Takže další desítky předvoleb nepotřebuji, když snesu vysílání jen z dvou. Takže mohu cvaket jen tam a zpět Tedy Beat, pak na Hey a pak zase na Beat. To není výběr. No a na satelitu, tam je jenom BEAT. Sice je tam i slovenská verze HEY, ale ta hraje jinak, nežli české HEY. Takže tam je z českých rockových jen BEAT. Takže přepínat předvolby a vybírat je možné pouze u netového rozhlasového přijímače. Jinde to možné není a naopak všude jinde není z čeho vybrat. Nic poslouchatelného tam nevysílá. I když pravda je několik měst, kde lze dokonce na FM vybrat ze čtyř, ale je jich opravdu málo. Více už je měst, kde lze vybrat z dvou, takových měst už je docela hodně. No a bohužel jsou stále města, kde nelze vybrat NIC.

 7. Petr Kružík

  José, oprav si na svých stránkách 99.1 Valašské Meziříčí na Velké Meziříčí. To je to u Jihlavy na D1…:) I když, ValMez by nebyl špatný a třeba na něj taky jednou dojde…?! Kladno 107.5 je dle dostupných informací hotový kmitočet, jen eště není přidělen. Stane se tak 100% na příštím zasedání. V srpnu Beat opravdu dosáhne čísla 36! A už pomali přepisujte 100.8 Slavonice na Dačice. Přesun na Urbanečský vrch je otázkou času, brzkého času…

  1. Jose

   Jo, jo..Díky za reakci. Již jsem to opravil a vrátil tam tedy i to Kladno, když říkáš, že je to tak super jisté…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .