Český rozhlas zpřístupnil HbbTV u dalších stanic

Český rozhlas se rozhodl výrazněji využít možností tzv. hybridního vysílání v televizních platformách. Funkcionalitu HbbTV rozšířil na další své stanice, které lze poslouchat přes televizní multiplexy na anténě a přes satelit.

cro-audioarchiv-radiozurnal

Hybridní aplikace Audioarchiv je dostupná u všech celoplošných stanic ČRo

Český rozhlas rozšiřuje HbbTV aplikaci Audioarchiv, která byla dosud k dispozici pro stanici Radio Wave pod červeným tlačítkem na všech podporovaných televizorech, i na další rozhlasové stanice. Posluchači tak nyní mohou poslouchat audioarchiv na televizích také u stanic Český rozhlas Radiožurnál, Dvojka, Vltava, Plus, D-dur a Jazz.

Jsme rádi, že díky vývojářům z firmy Hybrid Company můžeme zážitek v podobě snadného poslechu audioarchivu na televizích nabídnout posluchačům dalších stanic Českého rozhlasu. Je radost vidět, že si posluchači k této formě poslechu postupně hledají cestu. Pokud bude mezi posluchači zájem, chtěli bychom naše HbbTV aplikace dále rozvíjet,” říká ředitel Nových médií Jiří Malina.

Kromě aplikace Audioarchiv je v HbbTV pro kanály Český rozhlas Radiožurnál a Radio Wave k dispozici i Vizualizované vysílání. To nabízí k živému poslechu i další doplňkový obsah, jako jsou informace o vysílaném pořadu, obrázky pořadu a moderátorů, právě hrané písničky, články z webových stránek stanice, obsah ze sociálních sítí, upoutávky na následující pořadu a další.

Českému rozhlasu jsou při distribuci HbbTV aplikací partnerem České Radiokomunikace, které provozují nástroj HbbTV manager. Díky tomuto nástroji jsou aplikace k dispozici ve všech klíčových televizních distribucích, tedy v platformách DVB-T, DVB-T2, ale například i přes satelit v platformě DVB-S2 a rovněž u některých IPTV operátorů.

Ukázky HbbTV aplikace Audioarchiv u jednotlivých stanic Českého rozhlasu

cro-audioarchiv-radiozurnal

cro-audioarchiv-dvojka

cro-audioarchiv-vltava

cro-audioarchiv-plus

Děkujeme Českému rozhlasu za poskytnutí náhledů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .