Rozhlas v sobotu otevře své brány, Wave chystá underground party

ceskyrozhlasnormovanyČeský rozhlas i letos otevře své dveře v komplexu budov Vinohradská – Římská v Praze 2. V sobotu 11. června od 9.00 do 18.00 hodin budou rozhlasovou budovou procházet skupinky návštěvníků s průvodcem, který jim podá odborný výklad o historii i současnosti rozhlasového vysílání i rozhlasové budovy.

Prohlídka vysílacích studií i historické budovy po rekonstrukci

Pro všechny je připravena prohlídka vysílacích studií, setkání s lidmi, kteří vysílání připravují a řada koncertů a doprovodných programů. Poprvé ukáže Český rozhlas svá zrekonstruovaná studia v historické budově Vinohradská 12, která jsou připravena pro vybavení nahrávacími technologiemi. Všichni tak budou moci obdivovat unikátní akustické obklady v moderním designu.

Ukázku živého vysílání chystá Dvojka Českého rozhlasu, hudební produkci připravuje ČRo 3 Vltava a vysílání Radiožurnálu se tradičně představí před newsroomem stanice. Veřejnost se seznámí i s digitálními stanicemi rozhlasu a Nadačním fondem s projektem Světluška. V závěru prohlídky bude připravena malá výstava rozhlasových přijímačů od počátku až po dnešní dobu. K vidění budou i nejnovější digitální přijímače včetně ukázky, jak se s nimi zachází.

cesky-rozhlas-den-otevrenych-dveriProhlídka studia Dvojky Českého rozhlasu. Foto: ČRo – Martin Kutil

Undergroundová párty Rádia Wave

Pro mladé posluchače připravilo bohatý hudební program Radio Wave, které je pozve do rozhlasového „podzemí“. „Underground párty“ začíná v 16.00 hodin.  Posluchači se tak budou moci blíže seznámit s atypickou hudební dramaturgii veřejnoprávního okruhu pro mladé, který ještě před třemi lety vysílal i prostřednictvím jednoho FM vysílače v Praze a středních Čechách. Dnes je dostupný pouze přes digitální platformy – zejména DVB-T napříč republikou nebo přes internet a mobilní telefony. Ti, kteří by si chtěli naladit Rádio Wave v různých regionech se mohou instruovat v sobotu přímo od osazenstva stanice, které se jim bude věnovat.

Po celý den bude otevřena i prodejna Radioservisu na Vinohradské 12. Vstup na prohlídku je z Římské ulice 13. Časové vstupenky si mohou návštěvníci předem objednat na telefonním čísle 221 551 322. Server RadioTV o tom informoval Odbor komunikace a vnějších vztahů Českého rozhlasu. Na den otevřených dveří vás i my srdečně zveme.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .