Český rozhlas spustil nový stream Rádio Junior

cro-radio-junior-167Od začátku listopadu má Český rozhlas novou programovou službu Rádio Junior vysílající přes internet. Stream vysílá 13-15 hodin denně a nabízí pohádky, básničky, říkadla i písničky. Obsahuje dokonce i několik moderovaných bloků.

Rádio Junior vysílá ve všední dny od 6.30 do 21.00, o víkendu od osmé hodiny ranní. Kromě archivních relací pro děti s původní tvorbou zaměřenou na různé věkové kategorie dětí. Ranním vysíláním provází víla Budínka. Během dne alternují nejrůznější pohádky, hry a četba pro mládež i moderované bloky. Každý všední den a v sobotu se v 19 hodin stream přepne na vysílací blok na Dvojce Českého rozhlasu.

Rádio Junior přichází v rámci nového streamu také s původní tvorbou zaměřenou na různé věkové kategorie dětí. Během listopadu představí víla Budínka své Notováníčko – písničky pro děti trochu jinak, Zora Jandová – vedoucí Tvůrčí skupiny pro děti a mládež – uvede novinku Desetiminutovka aneb Čím omráčíte učitele: „Název vystihuje všechno. Chceme přes různé překvapující zajímavosti dovést děti k opravdovému zájmu o daný problém nebo téma, respektive rozšířit jejich obecné znalosti.

Moderátoři Tomáš Vacek a Jiří Kohout pomůžou jako poškoláci Venda a Fráňa zvládnout např. nástrahy pravopisu nebo vymyslet jednoduché memotechnické pomůcky pro snadnější učení. Český rozhlas spouští i komunikační kampaň, která má za cíl zvýšit povědomí o značce. Informoval o tom ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů Jakub Čížek.

cro-junior-rozcestnikRozcestník na webu www.radiojunior.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: