Český rozhlas spustil chytrý přehrávač na svém webu

cesky-rozhlasNejdůležitější novou funkcí internetového přehrávače je schopnost spouštět jak živé vysílání všech stanic Českého rozhlasu, tak i pořady z bohatého audio archivu Českého rozhlasu. Tiskové oddělení ČRo popisuje novou aplikaci v superlativech – prý jde o „nejmodernější přehrávač rádií na českém internetu“.

rozhlas-playerNová verze internetového rádia ČRo je dokonalejší než standardní rádia. Na žádném běžném rádiu zatím nemůžete přepínat mezi živým vysíláním a poslechem pořadů z audio archivu ČRo, které se vysílaly třeba před sedmi lety,“ říká ředitel Odboru Nová média Českého rozhlasu Alexandr Pícha. Nový chytrý internetový přehrávač ČRo umožňuje poslech celoplošných, speciálních a regionálních stanic ČRo. V nabídce jsou i webrádia a zahraniční vysílání ČRo. Z audio archivu rozhlasu si můžete pustit přes 270 tisíc pořadů a dalších záznamů za období uplynulých devíti let.

Rozmanitá je i nabídka formátů – na přehrávači můžete poslouchat celoplošné a speciální stanice ČRo v datově úsporné i nejvyšší kvalitě ve formátech WMA a MP3. Zvolený formát si přehrávač pamatuje i při přeladění na jinou stanici. Z přehrávače se dostanete i na stránku, která nabízí poslech v dalších formátech OGG, AAC. Dále přehrávač nabízí podrobné informace o právě vysílaném a připravovaném programu. Lze se z něj přímo dostat na web s celou programovou nabídkou Českého rozhlasu na další týden nebo na weby všech stanic ČRo.

radiotv_face_n05

Autor článku:

Komentáře (5)

 1. Jose

  Ten původní byl mnohem lepší. Ten když jsem vypnul na Wave, tak se zapnul zase na Wave, když jsem ho vypnul na Vltavě, zapnul se zase na Vltavě. Tento se zapne vždy na Radiožurnálu. Tak že první, co musím udělat je, vypínat to politické svinstvo. Komu chtějí to poničenou stanici vnucovat ? Jsou to zrůdy. Proč když mají něco dobrého tak to musí hned zničit a místo jednoduché funkční věci dát takovouto nesmyslnou přeplácanou opičárnu ? Na jednom z konkureční webů dal někdo docela pěkný odkaz http://amp.cesnet.cz:8000/ ihned jsem si ho uložil a budu používat raději ten, nežli tuto odpudivou zrůdnost.

  1. jan.rosenauer

   Pokud chcete poslouchat Rádio Wave, stačí si uložit adresu http://prehravac.rozhlas.cz/radiowave – každá stanice má vlastní přehrávač, stejně jako to bylo dřív, krom toho je nyní k dispozici i jednotná adresa http://prehravac.rozhlas.cz (a ta logicky zapne poslech nejposlouchanější stanice, ale vybrat si můžete kteroukoli další, což dříve šlo hůř).
   Totéž, co je na Cesnetu – tedy nabídku různých zvukových formátů pro všechny stanice – najdete třeba i na http://www.rozhlas.cz/iradio/zive. Na rozdíl od Vás však většina posluchačů preferuje přehrávání přímo na webu před spouštěním poslechu v samostatném programu. Nový přehrávač tak nabízí především ty funkce, o které si posluchači na internetu a uživatelé iRadia psali.

  2. Jose

   Ještě doplním. Doma to jak přes IE, tak Mozillu, tak Operu hraje. Ovšem v práci, to jak přes IE, tak Mozillu vypadá viz. odkaz na fotografii. A nehraje. Je mi osobně celkem vuřt, co kde firma blokuje nebo neblokuje. Ale pokud se někdo vytahuje s novým přehravačem, má takové chování předvídat a mít ten přehravač udělaný tak aby fungoval. Což byl připad přehravače starého, který chodil. Nikoli tohoto. Viz. opakuji foto. Zajímavé je, že všechny ostatní odkazy jdou, tedy i kamera i ten přímý vstup viz Váš odkaz… No nic, prostě ať si to vymyšlenost vetknou za klobouk, hlavně že funguje alespoň ten odkaz jak jste na to dal adresu… Ovšem starého přehravače je škoda, ten fungoval, potíže s ním žádné nebyly a byl prostě několikanásobně lepší současného. Tečka. Konec.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: