Český rozhlas spoluorganizuje konferenci o roli veřejnoprávních médií v Londýně

Pod titulem Truth & Power se v úterý 19. června v Londýně uskuteční společná konference Českého rozhlasu a BBC věnující se roli veřejnoprávních médií. Na akci vystoupí více než desítka řečníků z významných evropských mediálních institucí. Společně budou diskutovat o budoucnosti veřejnoprávních médií ve stále se měnícím mediálním a politickém prostředí.

Newsroom Radiožurnálu, ilustrační foto Český rozhlas

Newsroom Radiožurnálu, ilustrační foto Český rozhlas

Je pro mě čest, že Český rozhlas a BBC Radio jako dva nejstarší evropské rozhlasy pořádají konferenci, která připomene nezastupitelnou roli veřejnoprávních médií při důležitých historických událostech i v dnešním světě. Český rozhlas slaví v letošním roce 95 let od zahájení pravidelného vysílání a já jsem rád, že toto výročí můžeme oslavit společně s BBC a Evropskou vysílací unií,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Na konferenci vystoupí například sir John Tusa, bývalý dlouholetý ředitel BBC World Service a československý rodák, jehož rodiče museli uprchnout do Velké Británie v roce 1939. Dále vystoupí prezident Rádia Svobodná Evropa Thomas Kent, ředitelka organizace Reportéři bez hranic Rebecca Vincent nebo ředitel Reuters Institute David Levy.

Konference se bude konat v sídle BBC v Londýně a zúčastní se jí více než sto zástupců evropských mediálních organizací.

Konference má skvělý ohlas a sjedou se na ní fantastičtí řečníci z celé Evropy. Jsem potěšen tím, kolika lidem záleží na médiích veřejné služby a jejich budoucnosti,“ uvedl předseda rozhlasového výboru EBU a ředitel výroby BBC Radio & Music Graham Ellis.

Konferenci pořádá Český rozhlas a BBC ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Spojeném království a Evropskou vysílací unií.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .