Český rozhlas propustí minimálně 100 zaměstnanců, ostatním chce zvýšit platy

Vedení Českého rozhlasu plánuje propustit tři procenta zaměstnanců ze všech divizí. Odejít by mělo přibližně 100 zaměstnanců z nynějších zhruba 1500 lidí. Rozhlas připravuje zvýšení platů, aby byl konkurenceschopný na trhu práce.

Newsroom Radiožurnálu, ilustrační foto Český rozhlas

Newsroom Radiožurnálu, ilustrační foto Český rozhlas

O chystaném propouštění ještě včera informoval web Seznam Zprávy. O chystaném propouštění se dozvěděli zaměstnanci na dnešní mimořádné poradě. Důvodem těchto kroků je snaha ušetřit finance kvůli připravované změně zákona o DPH. Vedení rozhlasu avizuje i zvýšení platů, aby byly veřejnoprávní stanice konkurenceschopné.

Pokud chceme udržet kmenové zaměstnance a zároveň být schopní čelit situaci na trhu práce, musíme zajistit pracovníkům rozhlasu vyšší mzdy,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Chystané propouštění zajímá i poslance ve Volebním výboru. „Nechceme zasahovat do personální politiky ČRo, ale zároveň nechceme, aby se za změny schovávaly čistky nepohodlných, ale kvalitních zaměstnanců,“ řekl místopředseda Volebního výboru Tomáš Martínek s Pirátské strany. Jeho stanovisko vydala strana prostřednictvím tiskové zprávy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .