Český rozhlas sleduje průběh okupace 1968 na Facebooku a Twitteru

dvojkarozhlascz_velkeČeský rozhlas spustil k 45. výročí invaze spojeneckých vojsk do Československa speciální projekt na Twitteru a Facebooku. Vedle dalšího vysílání Rádia Retro jde o „přímý přenos“ z minulosti. Na Facebooku i Twitteru se v reálném čase objevují události chronologicky, tak jak k nim došlo v srpnu 1968. Obsah obou streamů zajišťuje Filip Rožánek.

Všechny události se na Twitteru a Facebooku objevují v době, kdy se staly v srpnu 1968. Kromě politických a vojenských zpráv zachytí oba streamy atmosféru doby, připomenou památku obětí a nabídnou fotky, dokumenty a zvukové záznamy z rozhlasového archivu. Kdo chce, může na Facebook posílat své vlastní vzpomínky a archivní materiály, anebo současné články věnované invazi,“ informuje Filip Rožánek.

Chronologické řazení událostí umožňuje pochopit souvislosti, které časem trochu vybledly. Například amerického prezidenta Lyndona Johnsona podle všeho informovali Sověti o okupaci dřív než československou hlavu státu Ludvíka Svobodu.

Obsah na obou streamech zahájil Český rozhlas symbolicky už 20. srpna v 17:00 hodin. Právě 20. srpna 1968 v pět odpoledne zavolal do budapešťské redakce ČTK anonym, který ohlásil, že o půlnoci začne obsazování Československa.

Průběh okupace 1968 můžete sledovat zde:
Twitter: http://www.twitter.com/Srpen1968
Facebook: http://www.facebook.com/Srpen1968

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: