Český rozhlas Sever se probudil v pondělí s novým kabátem a programem

cro_sever

AUDIO UVNITŘ – Posluchači Českého rozhlasu Sever se v pondělí 3. října budili při zcela novém vysílání. Severočeské studio ČRo připravilo změny ve vysílání, jejich cílem je snaha o větší programovou pestrost a zajímavost. ČRo Sever nechce být už čistě zpravodajskou, nýbrž též life-stylovou stanicí. Změny doplňuje zcela nová zvuková grafika včetně staničního hlasu.

Dopolední expres míří na životní styl

Změny v ranním programu ČRo Sever zaznamenali posluchači již před prázdninami, novinkou je Písnička na přání, kterou posílají volající za odměnu, ale také za „trest“. Největší změnou ovšem projde dopolední vysílání od 9. do 12. hodiny. Programové pásmo „Dopolední expres“ nabízí ucelený magazín rad, zajímavosti a příběhy, nechybí ani pořad „Minietiketa“ o společenském chování. Po 10. hodině budou nadále pravidelně navštěvovat studio hosté, kteří mají co říci.

POSLECHNĚTE SI: DOPOLEDNÍ EXPRES (TEASER)

Příjemnosti: Tandem, písničky a dobré zprávy

Druhou velkou změnou je tříhodinový blok po 12. hodině, po skončení talk-show Jana Rosáka „Tandem“ následují nově Písničky na přání Mirka Tartárka, posluchačům se dostane hodina vzkazů v atraktivnějším čase. Odpolední blok songů na přání zůstává v čase 16-17. Hodina dobrých zpráv po 14. hodině servíruje jen pozitivní zprávy, do nichž mohou přispívat samotní posluchači.

POSLECHNĚTE SI: PŘÍJEMNOSTI (TEASER)

Na zprávy ČRo Sever nezanevře

Ačkoli se ČRo Sever zaměřuje o něco více na životní styl a proudové vysílání, nezapomíná ani na zpravodajství, které tvoří základní kámen celého vysílání. Pokračují Události regionu (denně v 17:00). Každé úterý a čtvrtek od 17.00 do 17.30 obdrží posluchači od odborných hostů užitečné rady, jak řešit různé problémy v nezaměstnanosti. Lidem, kteří přišli o práci, tím chce ČRo Sever pomoci zaměstnání najít.

DOPORUČUJEME: Regina se představila v novém zvukovém kabátě a upraveným programem

cro_severDen otevřených dveří na ČRo Sever – Foto: David Kalvas, ČRo Sever

Hudební pořady, nový zvuk a moderátorské posily

Každý den v šest odpoledne si budete moci naladit hudební pořad ČRo Sever, například posluchači oblíbený Oldies klub, country hitparádu Ládi Svobody nebo nově Oldparádu či Beatlemánii.  Další novinkou jsou víkendové Pochoutky s Naďou Konvalinkovou (připravuje ČRo Region), nadále pokračují Chuťovky Petra Novotného a to ve starém známém čase (všední dny v 8:50, resp. s víkendovým speciálem).

PŘEČTĚTE SI: ČRo Olomouc startuje jaro nejen s novým programem

K mikrofonu Českého rozhlasu Sever usedli dva noví  moderátoři – Jindra Moravcová a Milan Král, oba mají více než 15letou praxi. Změnu završuje nový zvukový obal rádia, pondělí 3. října předcházela on-air kampań na podporu nových formátů a změn ve vysílání, self-promotion k novinkám můžete slyšet nadále. Za změnami stojí ředitel Milan Knotek, který se funkce ujal 1. dubna 2011.

POROVNEJTE: STARÝ A NOVÝ ZVUKOVÝ OBAL ZPRÁV ČRO SEVER

Autor článku:

Komentáře (11)

 1. Jose

  Už aby tu neuvěřitelnou zrůdnost zrušili !!! Kdy už to bude začleněno do vysílání stanice JEDNIČKA ??? Skoro všechny regionální stanice ČRo jsou normální, ale Severní Čechy jsou terrorizováni tímto neuvěřitelným paskvilem a kočkopsem. Proč to nebylo rozděleno na dvě samostatná studia ČRo ? A to ČRo Ústí nad Labem a ČRo Liberec ? Pryč s ČRo Sever ! Čím rychlejší zánik tohoto výsměchu regionálním posluchačům, tím lépe ! Ukončeté vysílání této nestvůrnosti !

  1. Jerry Prohaska

   Jose, rozdělení na dvě samostatná studia je kvůli tomu, že by Ústecký a Liberecký kraj jinak nemohla mít oddělené regionální vysílání. Stejná situace je s ČRo Brno – tam je také v určitých časech odděleno vysílání pro Zlínský kraj. V každém kraji by mělo být samostatné studio ČRo, někde to kvůli financím prostě jinak nejde.

   Ovšem je pravda, že se mluvilo, že by regionální studia nemusela být v každém kraji a kvůli úsporám by se sloučila. To je nyní nicméně pasé.

   Pan generální ředitel Peter Duhan po debatě s veřejností a odborníky avizoval, že celonárodní okruh s pracovním názvem „Jednička“ měl být do konce 2014 hotov a následující rok se to spustí. (Pokud se nepletu, což doufám, že ne.)

  2. Jose

   To je právě lumpárna rozumíš. Kdysi byla jedna společná stanice REGINA a tam se prostě kraje střídaly. Pak udělali krajské a všechna měla stejná práva a bylo to v pořádku. A pak vznikly nové kraje. Ale ty nové kraje jsou stále diskriminovány. Je to v ČR 3x. Od Brna se odpojuje Zlín, od Plzně se odpojují Karlovy Vary a od Ústí nad Labem se odpojuje Liberec. Co to je za svinstvo ? já snad platím menší koncesionářské poplatky nebo co ? Vůbec mě nezajímá jestli ČRo nemá peníze nebo lidi nebo frekvence. Ať si je vezme jinde. Ale je to kraj. Je, tak má mít své rádio a ne odpojovák z Ústí nad Labemm. Samozřejmě nyní se žvatlá o změně zákona a že by to ty 3 kraje zase jako neměly vůbec. Takže místo toho aby to dobudovali… Tak to zase zruší ! Tak ať tedy udělají zase společnou Reginu nebo ať udělají dvě Reginy. Čechy, Morava a Slezsko. Nobo Tři. Čechy, Morava, Slezsko. Pak to bude spravedlivé. Ovšem zcela nejhorší je, co řekl Duhan, že by tento nepoměr a tu NADŘAZENOST zachoval i v té JEDNIČCE. Tedy Ústí nad Labem mělo v JEDNIČCE nějaké vstupy a v těch vstupech Ústí nad Labem, by pak měl nějaké vstupy Liberec. Na to se mu můžu vykašlat. To to pak nemusí dělat. Já žádám spravedlnost a žádám rovnoprávnost. Tedy stejný počet minut pro každý kraj. Nebo vlastní ČRo kraje. Ne odpojovák. Tento stav opravdu považuji za nehorázné svinstvo a přidrzlý ojeb a neplnění ČRo funkce veřejnoprávnosti atd. atd.

  3. Barka

   U nás ve zlínském kraji chytáme Brno. A nikomu to nevadí. Já ho považuji za
   nejlepší , které naladím a dobré je i olomoucké. Obě rádia jsou ovlivněna
   mentalitou posluchačů , jsou laskavější a příjemnější než Praha nebo studená
   rádia komerční. Doufám , že se nic nesloučí.

  4. Jose

   Ale ty mluvíš o originál BRNU ! Nikoli o Zlínu… Ani se o Zlínu vůbec nezmiňuješ… Jak k tomu přijdou ve Zlíně, že místo Zlína mají Brno ? A Zlín jen odpojovák… Olomoucké je vyhlášené jako dobré. Ovšem ti lidé, co tam jsou nejlepší se z něj začínají už objevovat i celoplošně, zaregistroval jsem je na Vltavě. Což je pro mne přínos. Olomouc totiž mohu poslouchat pouze přes internet, není ani na satelitu ! Zatím co Vltava je všude. Doufám, že to sloučí, co nejdříve a co nejrychleji. Sever tedy přijemný a laskavý není, je studený a neympatický, jak nejhorší komerční rádia. To je asi 100x leppší Vltava a tak minimálně 10x samotná Praha.

  5. Jose

   Ostatně to slučování se provádí proto aby mohli mít na VKV novou stanici ČTYŘKU-stanici mluveného slova a pustit jí právě po těch frekvencích, kde jsou nyní regionální studia ČRo. A sám jsi vždy stanici mluveného slova prosazoval. Oni už jí plánují dlouho. Ovšem původní plán byl, žemá být na SV. Což souhlasí i s mojím názor, neboť se domnívám, že mluveného slova je pro stereo poslech na VKV škoda. Oni se ale rozhodli dát ji nyní na FM, tak musí sloučit regionální studia aby ji měli kam dát. Došli k názoru, že SV nikdo neposlouchá a chtějí ho vypnout, čímž ušetří. Takže nyní je plán SV zcela opustit a mluvené slovo na VKV. A tím pádem musí něco pryč a rozhodli se, že to budou regionální studia, která někde plní funkci, viz. Ostrava, Plzeň, Brno, Olomouc a někde ji neplní viz. Sever.

  6. Jose

   K těm lepším lze asi i přiřadit Hradec Králové, možná i České Budějovice. K těm horším zase Reginu a Region. Rozdíly mezi nimi jsou propastné. Tohle je prostě neúnosné. Chápu, že jakési nucené zprůměrování zase může zavánět bolševismem nebo pragocentrismem a nevím čím, ale je mi to jedno. Současný stav je neudržitelný, je sice smutné, že někde přijdou třeba o dobré věci, ale my zde také platíme poplatky a nemůžeme být až na věčnost oblbováni jakýmsi hnojem z nějakého Severu. Tím, že to bude v jednom, tak se na nás dostane alespoň něco z těch ostatních. Opakuji, že nejsou ani na satu. A pouštět si takový Olomouc jen z netu, to už mi přijde opravdu pitomé. Byl jsem rád, že to, co vyrobil Olomouc jsem si mohl poslechnout normálně z Vltavy, řádně z FM. Takže pokud budou takto sloučeni v JEDNIČCE jak je to naplánované a jak to má být. Konečně si také budeme moci něco z toho poslechnout. Už aby ta přestavba ČRo byla zahájena. Ten plán se mi líbí.

  7. Barka

   Já se o Zlínu zmiňuji. Je tu rádio Brno. Právě jsem doposlouchal na Brnu zprávy a
   dozvěděl jsem se pro mě dost podstatnou informaci o řešení dopravy v Uh.Hradišti.
   To je ve zlínském kraji. Pak byla znělka “ Český rozhlas Brno,rozhlas naší Moravy“.
   A to mě jako patriota potěší pokaždé. Je zcela jasné , kdo Brno i Olomouc poslouchá,
   já ano, pustím si klidně dechovku atd. Pro mladé to moc není , ale i oni rostou
   a priority se mění. Takže jestli zničí naše moravská rádia , bude to další podraz
   na posluchače. Já Reginu ani Region neznám , ale prostě máte smůlu. Já přeji kvalitu
   všem , sloučením nastane katastrofa. Ještě bych se vrátil k tvému příspěvku , jak k tomu přijdou ve Zlíně. Tam jsou velmi rádi , že je pouze odpojovák, Brno je kvalitní
   a má spousty posluchačů. Bohužel je to u nás tak i s jinými rádii, u nás není
   country , v Praze je. A nech se třeba poserou, kvalitní rádio už nevytvoří.
   Jak do toho půjde Praha, tak je konec. Máš pravdu v tom , že mluvené slovo vítám.
   Bral bych i 5 stanic navíc , ale ne na úkor Moravy. To raději zrušit nepotřebný
   Žurnál.Na závěr, dobrá je slovenská Litera. Měj se.

  8. Jose

   Slovenskou Literu poslouchám ze satelitu, na rozdíl od Českého rozhlasu, tam Slovenský rozhlas má všechny své stanice. Dokonce se zdá, že se po Slovensku opičí i Němci, tedy v DAB měla odstartovat německá litera, ale asi si to ne poslední chvíli rozmysleli a neodstartovala. Radiožurnál je opravdu přežitek a zbytečnost a jen politická žumpa. Ten by mohli vypnout klidně zítra. Jenže to naši veleslavní politici asi nedopustí, neměli by se kde předvádět, ale Slovensko nic takového nemá a nezdá se, že by to něčemu vadilo nebo jim to chybělo. No proto jsem říkal, že ten původní plán, co měli, tedy udělat ty společné stanice dvě, tedy jednu Čechy a druhou Morava a Slezsko by byl lepší, nežli to narvat zcela všechno do jediné. Počítám, že se vzbouří za prvé důchodci a za druhé Moraváci. No ovšem toto si upekli i když je možné, že se to ještě x krát změní a bude různě modifikovat… Na druhou stranu je Praha tomu double, čili začlenění Prahy je mezi to správné. Ovšem mohli to udělat jinak. Ponechat studia jak jsou, plus dohlédnout na zrušení SEVERU a udělat prostě zvlášť Liberec a zvlášť Ústí nad Labem. Tak též udělat zvlášť Kartlovy Vary a Zlín. A zrušit REGINU a mít prostě místo ní Prahu. Zrušit ten šílený REGION, tedy oba a z jednoho mít Kladno a ten druhý nevím, co je město. A mají to taky. A mluvené slovo pak mohli pustit po Praze. A je to jednodušší řešení. Je a ještě tu Vysočinu, to je také taková konina na desátou. No uvidíme, jak ty reformy dopadnou…

 2. UPC

  To jsem byl před spoustou let na rekreaci v severních Čechách a na stanici Rádio North Music vysílal jakýsi moderátor Míra Tartárek – to bude tedy asi ten stejný, jako v tomto článku zmińovaný („písničky na přání od Mirka Tartárka“)

  1. Jerry Prohaska

   Ano, Mirek Trartánek skutečně vysílal na Fajn North Music, v ČRo Sever už je nějaký čas – dokonce v Českém rozhlase začínal.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .