Český rozhlas se o víkendu pokusí překonat rekord v délce rozhlasového moderování

rozhlas-90-let-perexV rámci oslav 90. Výročí rozhlasového vysílání na našem území chystá Český rozhlas Den otevřených dveří ve své hlavní budově a ve většině regionálních stanic. Na Václavském náměstí připravuje pokus o překonání českého rekordu v délce rozhlasového moderování.

Den otevřených dveří

Český rozhlas i letos otevře své dveře v komplexu budov Vinohradská – Římská v Praze 2. V sobotu (18. května) od 9.00 do 17.00 hodin budou rozhlasovou budovou procházet skupinky návštěvníků s průvodcem, který jim podá odborný výklad o historii i současnosti rozhlasového vysílání i rozhlasové budovy. Pro všechny je připravena prohlídka vysílacích studií, setkání s lidmi, kteří vysílání připravují a řada koncertů i doprovodných programů. Před budovou Českého rozhlasu se návštěvníci budou moci seznámit s prací přenosových vozů ČRo.

Ukázku živého vysílání chystá Dvojka Českého rozhlasu. Pod názvem Šťastnou cestu se SEMAFORem je připraven den zábavy a zajímavých setkání. Ukázky vysílání stanic Vltava, D-dur, Jazz a prezentaci Detektivek na Vltavě připravuje Český rozhlas Vltava.

Radiožurnál představí návštěvníkům nový newsroom

Radiožurnál představí nejen nový newsroom, ale připravuje i setkání se známými moderátory Jiřím Chumem, Janem Pokorným a Hankou Shánělovou. V rámci Dne otevřených dveří se uskuteční i prezentace nové stanice mluveného slova Český rozhlas Plus. Nejmladší návštěvníky určitě zaujme Rádio Junior a ty o trošku starší Radio Wave. Bude možno se seznámit i s Nadačním fondem ČRo s projektem Světluška.

V závěru prohlídky bude návštěvníkům umožněno nahlédnout do největšího studia Českého rozhlasu S1, které je právě těsně před dokončením rekonstrukce a probíhá v něm zkušební provoz. V hale na Vinohradské ulici 12 bude po celý den hrát hudba. Od 10 hodin vystoupí Zora Jandová, v 11 hodin se můžete těšit na Janu Chládkovou. Odpoledne bude patřit finalistům soutěže Česko zpívá Lence Švestkové, Magdaleně Moudré, Petře Švancarové, Lucii Hajné a Davidu Piňosovi. Zbytek dne bude v rytmu lidových písní. K poslechu i zpěvu zahraje čtveřice dudáků Pracharanda a cimbálová muzika souboru Čtyřlístek Nové Strašecí.

Až do 18.00 hodin bude otevřena prodejna Radioservisu na Vinohradské 12, ve které budou mít rozhlasoví návštěvníci speciální slevy. Vstup na prohlídku je z Římské ulice 13, Praha 2. Den otevřených dveří se současně koná i ve většině regionálních stanic Českého rozhlasu. Všechny doprovodné programy a autogramiády je možno shlédnout i bez prohlídky rozhlasu. Vstup je zdarma.

Pokus o překonání rekordu

V sobotu večer zároveň odstartuje v rámci projektu „90 statečných“ vysílání série devadesáti půlhodinových rozhovorů se známými osobnostmi. Toto vysílání poběží v rámci speciálního streamu nepřetržitě následujících 48 hodin. Rozhovory budou střídavě moderovat Lucie Výborná a Jan Pokorný a vysílat se bude z mobilního studia Radiožurnálu, které najdete na Václavském náměstí.

Zahájení vysílání se uskuteční v sobotu 18. 5. ve 20:15 a skončí o dva dny později ve stejný čas. Dostupné na webu v rámci speciálu 90 statečných. Hlavní okruh Radiožurnál bude přebírat některé části.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. rdsman

    Program a akce Radiožurnálu se poslední dobou tak nápadně překrývají s komerčním vysíláním, až začínám marně hledat důvody, proč by takové vysílání mělo bráno za veřejnoprávní.

  2. Ivo Rottenberg

    Já se do těchto chvil domníval, že jde o posluchače a nikoliv o komentátory. Měli místo výdrže zkoušet a učit všechny, kteří jdou na mikrofon, z češtiny a učení rétoriky by také nebylo špatné.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: