Český rozhlas s pěti nominacemi na festivalu Prix Europa 2013

Český rozhlas bude ve dnech 20. – 24. října v Berlíně bojovat o ocenění ve třech kategoriích na největším evropském festivalu televizní a rozhlasové produkce Prix Europa 2013. Zde bude mít celkem pět nominací. V rámci přehlídky nebude chybět rozhlasový dokument, investigativní zvukové road-movie, rozhlasová hra a projekty minutové hry nebo Příběh rozhlasu.

pribeh-rozhlasu-651

Český rozhlas, to je dramatická historie všech osudových momentů pro náš národ za uplynulých 90 let, největší zvukový archiv ve střední Evropě a moderní zpravodajská, umělecká i technologická současnost. To vše vám jednoduše i do hloubky, multimediální a interaktivní formou, ukazuje microsite Příběh Rozhlasu. Můžete si poslechnout sportovní reportáže ze třicátých let, historické i současné osobnosti, pohádky, politické procesy, hudbu, drama a na 500 dalších ukázek z archivu Českého rozhlasu,“ popisuje nominovaný online projekt iniciátor a spoluautor projektu Alexandr Pícha, který je zároveň ředitelem Nových médií Českého rozhlasu. Mimo to bude i jedním z porotců online kategorie v Berlíně.

Do letošního ročníku bylo zasláno celkem 664 rozhlasových a televizních produkcí z 36 zemí. Do rozhlasové části festivalu zaměřující se na drama a dokument se přihlásilo celkem 159 pořadů a užším výběrem jich prošlo 87. V kategorii Rozhlasový dokument představí zástupci Českého rozhlasu dokumenty V Trinksaifen jsme byly doma a I já jsem Tvůj syn, Adolfe. V kategorii Online to bude zmíněný projekt Příběh rozhlasu a v kategorii Rozhlasové hry Rozhovory s Astronauty a deset Minutových her pod názvem Minuty našich životů.

Festival Prix Europa zahrnuje 3 mediální oblasti – televizi, rozhlas a online média. Soutěží se v 11 kategoriích a letos bude předáno vítězům celkem třináct cen, z nichž pět je rozhlasových. Jak celé klání dopadne, bude známo 25. října ve večerních hodinách.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: