Český rozhlas rozšířil obsah digitálního multiplexu, použil nejmodernější audio kódování

Český rozhlas v pátek 8. února v 10 hodin zařadil jednu ze svých regionálních stanic do stávajícího DAB+ multiplexu. Doplnil tak stávající nabídku 14 stanic, které touto cestou vysílá.

cesky-rozhlas-logo-3-651

Digitální terestrická platforma je doplňkem k FM vysílání, které i nadále zůstává klíčové pro veřejnoprávní stanici. Pro ČRo je ovšem důležitá i spolupráce s operátory televizních služeb, díky kterým zpřístupňuje vybrané stanice například přes satelit nebo IPTV.

U regionální stanice pro Kraj Vysočina, kterou Český rozhlas nově zařadil do DAB+ multiplexu, bylo použito nejmodernější audio kódování HE-AAC verze 2.

V rámci dopravních služeb, které poskytuje Český rozhlas řidičům, jsme začlenili do našeho DAB+ multiplexu i stanici Český rozhlas Vysočina. Od tohoto kroku slibujeme především kvalitní dopravní informace z jednotlivých úseků dálnice D1,“ uvedl ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka.

DAB+ multiplex Českého rozhlasu pokrývá aktuálně 61% populace České republiky. V letošním roce se předpokládá další rozvoj pokrytí až na 80% populace.

Navzdory výrazným investicím veřejnoprávního rozhlasu do digitální terestrické platformy je pro další vývoj na trhu klíčový zejména postoj privátních stanic, jejichž stávající FM licence platí až do roku 2025.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .