Český rozhlas prodloužil lhůtu pro podání nabídek k veřejné soutěži na distribuci VKV

Lhůta pro podání nabídek k veřejné soutěži na distribuci okruhů Českého rozhlasu na VKV skončí až 6. listopadu 2014. Rozhlas vyhověl žádosti o posunutí termínu, který byl původně stanoven na tento čtvrtek.

Tiskový mluvčí rozhlasu Jiří Hošna, foto: Český rozhlas

Tiskový mluvčí rozhlasu Jiří Hošna, foto: Český rozhlas

Posun termínu samotný tendr neovlivní

Chceme, aby veřejná soutěž o nejvhodnější nabídku byla maximálně transparentní. Zároveň chceme mít možnost posoudit nabídky co nejširšího spektra uchazečů. Posun termínu také samotný tendr nijak nezbrzdí. Proto jsme se rozhodli žádosti vyhovět. Cílem soutěže a nové smlouvy je zajistit technicky kvalitnější a bezpečnější distribuci signálu, než je vysílání přes satelit a dále aktualizovat a sjednotit technické a provozní podmínky vysílačů,“ řekl Michal Koliandr, náměstek generálního ředitele pro správu a provoz.

Na základě veřejné soutěže o nejvýhodnější nabídku s názvem „Provoz komplexní služby vysílání a distribuce rozhlasových programů v sítích VKV“ vybere Český rozhlas dodavatele, který bude zajišťovat provoz komplexní služby vysílání a distribuce rozhlasových programů v sítích všech VKV vysílačů na celém území ČR. Předpokládaná doba plnění smlouvy je stanovena do 31. 10. 2025. Vlastní rozsah služby se ale může v čase měnit podle potřeb Českého rozhlasu, vývoje a perspektivy analogového rozhlasového vysílání.

Cílem má být zjednodušení smluvních vztahů

Díky nové smlouvě bude moci Český rozhlas svým posluchačům poskytovat kvalitní služby, které nebudou ohrožovat výpadky. Obzvláště důležité je to při krizových situacích, jako jsou například povodně. Zároveň díky jednomu dodavateli získáme výhodnější podmínky a zjednodušíme smluvní vztahy, kterých je nyní bezmála 40,“ uvedl náměstek Koliandr.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: