Český rozhlas přeskupuje manažery regionálních studií

plusrozhlascz_velkeGenerální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan nechal odvolat všechny ředitele regionálních studií. Tento krok včera schválila i Rada Českého rozhlasu. Vedení ČRo tak započalo proces restrukturalizace regionálního vysílání. Dosavadní šéfové budou až do nástupu nového vedení pověřeni řízením studií.

V průběhu dnešního dne vypíše Český rozhlas výběrové řízení na nové šéfy regionů. Půjde o celkem šest ředitelů, konkrétně pro Brno, Ostravu spolu s Olomoucí, pro Vysočinu a České Budějovice, pro Plzeň a Karlovy Vary, pro studio Sever včetně Liberce a sloučené pracoviště Hradce Králové a Pardubic. Pražské a středočeské studio bude řídit Jan Menger, jenž je náměstkem generálního ředitele pro regionální vysílání.

Sekce programu a vysílání bude mít od 1. července letošního roku i nového poradce. Tím se stal dosavadní šéf Odboru komunikace a vnějších vztahů Jakub Čížek, který doposud působil i v roli tiskového mluvčího instituce. Čížka v roli mluvčího i vedoucího komunikace nahradí Zora Karmazín Blümlová, která dosud působila jako vedoucí kanceláře generálního ředitele Petera Duhana.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: