Český rozhlas představil vysílání klíčových sportovních událostí

ceskyrozhlasnormovanyExkluzivní přímé reportáže nejen z nadcházejícího světového šampionátu v hokeji ale i z fotbalového EURA a letní Olympiády připravuje do vysílání Český rozhlas na svém prvním okruhu Radiožurnálu. Vedeni rozhlasu představilo plány na včerejší tiskové konferenci.

ČRo 1 Radiožurnál nabídne z mistrovství světa v hokeji zpravodajské vstupy ze všech zápasů a přímé přenosy z utkání českého týmu. Celé odvysílá také finálové utkání bez ohledu na to, zda v něm bude zastoupen český tým. Radiožurnál navíc připravil i webový speciál na adrese hokej.radiozurnal.cz, kde nabídne streaming utkání českého týmu.

Záhy po skončení MS v hokeji přijde na řadu další událost nebývalého významu – fotbalové EURO 2012 v Polsku a na Ukrajině. Reportéři Jan Kaliba a Jaroslav Plašil budou komentovat zápasy české reprezentace, které Radiožurnál odvysílá v přímém přenosu. Oba budou také pečlivě mapovat dění v českém táboře.

Bezpochyby největší sportovní akcí roku bude letní olympiáda v Londýně. Přímo v dějišti ji bude sledovat desetičlenný tým Českého rozhlasu, který má exkluzivní vysílací práva. Z olympijského studia bude Radiožurnál přinášet kompletní zpravodajství po celý den. Reportéři budou na všech olympijských sportovištích, kde půjde českým sportovcům o medaile, připraveni okamžitě vstoupit do vysílání a přiblížit posluchačům dramatické a emotivní okamžiky her v přímém přenosu.

Aktuální zpravodajství, komentáře a analýzy z letních her budou přinášet i soukromé rozhlasové stanice. Český rozhlas si ale ponechá možnost přímých vstupů ze sportovišť přímo v době konání. K tomuto účelu slouží právě exkluzivní vysílací práva.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: