Český rozhlas představil projekt mujRozhlas pro audio na vyžádání

Český rozhlas spustil projekt mujRozhlas, který tvoří třetí pilíř jeho internetové strategie. Poskytne publiku živé vysílání všech stanic, výběr archivních pořadů i audioprodukci vyrobenou přímo pro on-line prostředí. Cílem je zvýšení poslechovosti audia na vyžádání.

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral představuje projekt mujRozhlas. Foto: Jiří Šeda pro Český rozhlas

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral představuje projekt mujRozhlas. Foto: Jiří Šeda pro Český rozhlas

Hlavním cílem projektu je zvýšení on demand poslechovosti audio obsahu Českého rozhlasu na internetu, oslovení nového publika a zavedení nových technologických inovací.

Po dvou letech intenzivní práce a úsilí spustíme projekt, který nemá v rámci České republiky obdoby. Je součástí dlouhodobé strategie digitalizace obsahu a nabídne veškeré audio služby Českého rozhlasu na jednom místě,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

První audio archiv pod názvem Rádio na přání byl zprovozněn v roce 2004 a jeho následné služby byly v obdobném charakteru provozovány po celou dobu jako součást prvního pilíře rozhlas.cz. V roce 2004 také vznikla první verze aplikace iRadio a následující rok také podcasty s možností poslechu vybraných pořadů u třetích stran.

Projekt mujRozhlas nám svým startem otevírá možnosti, jak budovat a rozvíjet audio služby na jednom místě. Spuštěním služby práce nekončí, naopak bude nastartována kontinuální práce, kdy budeme postupně uvolňovat připravované technologie a funkcionality pro mobilní aplikaci a webové stránky a rozšiřovat nabídku obsahu,“ uvedl ředitel Nových médií Jiří Malina.

Audioportál mujRozhlas nabídne živé vysílání včetně timeshiftu, záznamy odvysílaných pořadů, nové obsahové formáty vyrobené speciálně pro on-line distribuci a také speciality z archivu Českého rozhlasu. Bude jej možné stáhnout jako aplikaci do mobilu nebo používat na počítači v internetovém prohlížeči, který poběží také v responzivním designu pro mobilní zařízení.

Do konce ledna by měl mujRozhlas také plně nahradit současnou aplikaci iRadio a starý audio archiv, který je součástí stránky hledani.rozhlas.cz. Nasazování služby bude postupné, aby se mohli stávající uživatelé sžít s novým prostředím a navyknout na nové služby. Za měsíc říjen navštívilo rozhlas.cz přes 1,5 mil. reálných uživatelů a iROZHLAS.cz přes 1,2 mil. reálných uživatelů.

Aplikace mujRozhlas nabízí od svého startu několik inovativních funkcí. Je možné přehrávat živé vysílání všech stanic Českého rozhlasu včetně zpětného poslechu (timeshift), poslouchat pořady tříděné dle témat včetně obsahu pro děti. Důležitou funkcí je i poslech pořadů a podcastů v online i offline režimu. K dispozici by měl být exkluzivní obsah připravený výhradně pro platformu mujRozhlas.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .